5. augusta Sabiedriskā transporta padomes sēde: izmaiņas Ogres, Salaspils, Cēsu, Preiļu reģionālajos autobusu maršrutos, vilciens uz Gulbeni turpinās kursēt vēl vismaz gadu

Piektdien, 2022. gada 5. augustā, Sabiedriskā transporta padome lēma par vairākām reģionālā sabiedriskā transporta iniciatīvām, kas tika iesniegtas no pašvaldībām un plānošanas reģioniem par jaunu maršrutu izveidi vai to pielāgošanu iedzīvotāju vajadzībām un ērtībām Vidzemē, Latgalē un Pierīgā, kā arī izvērtēja pasažieru plūsmu un vilcienu reisa noslodzi virzienā Rīga–Gulbene.

Pēc Ogres pašvaldības ierosinājuma, domājot par skolēnu un novada iedzīvotāju iespējām ērtāk nokļūt uz un no izglītības iestādēm Ikšķilē un Ogrē, kā arī valsts un pašvaldības iestādēm, no šī gada 1. septembra tiks izveidots reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršruts Ogre–Turkalne–Tīnūži–Ikšķile–Ogre ar četriem reisiem darba dienās un trīs reisiem brīvdienās un nedēļas nogalēs. No pieturas “Mūzikas skola” darba dienās autobusi izbrauks plkst. 6.20, savukārt katru nedēļas dienu būs reisi arī ap plkst. 12.00, plkst. 15.30 un plkst. 18.30. Ogres novada pašvaldība iesaistīsies minētā maršruta nodrošināšanā ar līdzfinansējumu.

Preiļu novada iedzīvotājiem, kuri regulāri dodas strādāt uz novada centru no Aizkalnes, uz eksperimenta laiku līdz 2022. gada beigām tiek atjaunots reģionālās nozīmes maršruta Nr.6987 Preiļi-Aizkalne-Preiļi reiss piektdienās, kas plkst. 16.30 tiek izpildīts no Preiļu autoostas. Pasažieru plūsmas analīze tiks veikta minētā laika posma noslēgumā, pieņemot lēmumu par reisa pastāvīgu iekļaušanu maršrutu tīklā vai atkārtotu slēgšanu. Izmaiņas saskaņotas ar Latgales plānošanas reģionu.

Sadarbībā ar Salaspils pašvaldību tika lemts par izmaiņām reģionālās nozīmes maršrutos, kas ļaus skolēniem ērtāk nokļūt uz un no mācībām. Salaspils novadā no rīta uz skolu pirms plkst. 8.00 un pēc mācību beigām, pēc plkst.15.40 būs izmaiņas reģionālā sabiedriskā transporta maršrutos.

Plānotās izmaiņas no šī mācību gada sākuma jeb 2022. gada 1. septembra Salaspils novadā

Maršrutā Nr.5835 Salaspils–Daugavas muzejs–TEC-2–Saulkalne:

•           tiek slēgti vairāki reisi – ar izpildi darba dienās plkst. 6.15 no Salaspils skolas līdz Daugavas muzejam, kā arī darba dienās plkst. 6.30 no Daugavas muzeja līdz Salaspils skolai;

•           slēgto reisu vietā būs jauni reisi – darba dienās autobuss no plkst. 7.00 un no plkst. 15.55 kursēs apkārt Doles salai maršrutā Salaspils skola–Daugavas muzejs–Salaspils skola; savukārt jaunajos reisos Salaspils skola–Saurieši–Dobelnieki mācību laikā darba dienās (izņemot svētku dienas) autobuss plkst. 6.45 un plkst. 15.45 izbrauks no pieturas “Salaspils skola”, kā arī plkst. 7.15 un plkst.16.15 izbrauks no pieturas “Dobelnieki”;

•           turpmāk autobuss reisā Salaspils skola–Salaspils (Miera iela)–DS Rūķīši–Krustpils iela darba dienās no pieturas “Salaspils skola” izbrauks nevis plkst. 6.45, bet par 10 minūtēm agrāk – plkst. 6.35;

•           reiss darba dienās, kur autobuss plkst. 7.20 izbrauca no pieturas “Granīta iela”, turpmāk kursēs par 10 minūtēm ātrāk jeb plkst. 7.10, turklāt tas ir pagarināts līdz pieturai “DS Getliņi”;

•           reiss darba dienās, kur autobuss plkst. plkst. 16.20 izbrauca no pieturas “Salaspils skola”, turpmāk kursēs par 20 minūtēm ātrāk jeb plkst. 16.00 un arī tiek pagarināts līdz pieturai “DS Getliņi”.

Maršrutā Nr.5836 Rīga–Saurieši–Salaspils apstiprinātas izmaiņas reisos, kas tiek izpildīti no pieturas “Rīga (Riepnieku iela)” – tiek slēgts reiss ar izpildi darba dienās mācību gada periodā plkst. 16.45 un tā vietā reisam plkst. 16.50 noteikta izpilde visa gada garumā.

Sadarbībā ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi” un saistībā ar Gaujas tilta pārbūvi, kas atrodas uz vietējā autoceļa V330 Dukuri–Rāmnieki, laikaposmā no 2022. gada 22. augusta līdz gada beigām ir plānotas izmaiņas reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršrutos Cēsis–Lenči, Cēsis–Rāmnieki–Strīķi un Cēsis–Lenči–Kūdums–Cēsis. Ņemot vērā, ka tuvākajā apkārtnē nav iespējams noteikt apbraucamo ceļu tilta remontdarbu laikā, izmaiņas palīdzēs turpināt nodrošināt iedzīvotāju mobilitāti. Uz remontdarbu laiku maršruta Nr. 5614 “Cēsis–Rāmnieki–Strīķi” reisi tiks izpildīti tikai līdz pieturai “Rāmnieki”, bet maršruta Nr. 5147 “Cēsis–Lenči” vienīgais reiss tiek slēgts. Savukārt maršruta Nr. 6250 “Cēsis–Lenči–Kūdums–Cēsis” esošajiem reisiem tiks pagarināts līdz Strīķiem, kā arī tiks izveidots vēl viens jauns reiss ar izpildi plkst. 10.30 no Cēsu autoostas.

Sabiedriskā transporta padome tika iepazīstināta ar analīzi par pasažieru plūsmu vilcienam no Rīgas uz Gulbeni un nolēma vēl gadu turpināt vilcienu reisu no Rīgas uz Gulbeni izpildi sestdienās plkst. 08.01 un plkst. 18.11 no Gulbenes uz Rīgu arī ziemas periodā. Tā kā minētajā analīzes periodā līdz pat 2022. gada martam visā valsts teritorijā bija izsludināta ārkārtējā situācija un bija spēkā ierobežojumi arī pasažieru pārvadājumos, tiem bija ietekme uz pārvadāto pasažieru skaitu. Pēc ārkārtējās situācijas beigām kopējā pasažieru plūsmas tendence ir arvien pieaugoša. 2023. gada otrajā pusgadā Autotransporta direkcija atkārtoti vērtēs minēto vilcienu reisu izpildes rezultātus.

Padome sēdes slēgtajā daļā tika iepazīstināta ar aktuālo situāciju saistībā “Liepājas autobusu parks” pakalpojumu kvalitāti, pārkāpumu analīzi un reisu izpildes datiem šī gada jūlijā.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde plānota 2022. gada 16. septembrī.

Papildu informācijai: Sanita Heinsberga, VSIA Autotransporta direkcijas Sabiedrisko attiecību speciāliste, Tālr.: +371 67356129; +371 29660153, E-pasts: sanita.heinsberga@atd.lv