Seminārā vēstīs par Latgales tradīciju saglabāšanas un tālāknodošanas izaicinājumiem

Latgales vēstniecībā GORS 25. janvārī norisināsies tiešsaistes seminārs “Tradīciju ilgtspēja mūsdienās”, kas būs noslēdzošais divu semināru cikla “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē” pasākums Latgales un citu reģionu kultūras darbiniekiem.

 Semināra dalībnieki informēs un diskutēs par tēmām, kas veltītas izaicinājumiem un praktiskiem risinājumiem tradīciju saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm.

Par tradicionālo un moderno Latgales keramikā stāstīs Evija Vasilevska, māksliniece, mākslas vēsturniece, lektore Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē, Andreja Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas vadītāja. Savukārt keramiķi, mākslinieki Olga un Valdis Pauliņi dalīsies Latgales tradicionālās podniecības pārmantojamības pieredzes stāstos. 

Ar sieviešu darbiem sētā tradicionālās kultūras kontekstā iepazīstinās tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece un skolotāja Annele Slišāne, par tradicionālo apģērbu Latgalē un tā popularizēšanu mūsdienās stāstīs Ieva Pīgozne, mākslas zinātņu doktore, kultūrvēsturniece, latviešu apģērba un apavu vēstures  un valkāšanas tradīciju Latvijā pētniece. Par retāk dzirdētu tēmu “Zirgs un zirglietas tradicionālajā kultūrvidē” vēstīs ādas apstrādes un zirglietu izgatavošanas meistare, saimniecības “Apkalnmājas” vadītāja Irēna Baufale.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena seminārā akcentēs sadarbības lomu nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanā. Ar stāstījumu “Mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta Latgalē, nākotnes izaicinājumi” uzstāsies Marika Rudzīte-Griķe, sociālo un biznesa projektu vadītāja, “Handmade Latgola” koncepta radītāja un virzītāja.

Semināru moderēs Marika Zeimule, Kultūras ministrijas Ministra biroja vadītāja, biedrības “Latgales tradicionālās kultūras centrs “Latgaļu sāta” valdes priekšsēdētāja, un Līga Kondrāte, Ludzas TIC vadītāja un Latgales reģiona tūrisma asociācijas valdes locekle, “Ludzas amatnieks” vadītāja. Semināra diskusijā piedalīsies arī LNKC direktore Signe Pujāte, biedrības “Latgales tematiskie ciemi” vadītāja Zane Praņevska, ražotnes “Zelma Craft” īpašniece, ādas apstrādes meistare Zelma Pīgožne un Ludzas amatnieku centra vadītājs, amatnieks, projektu vadītājs Ēriks Kondrāts.

Seminārs būs skatāms tiešraidē 25. janvārī no pl.11.00 līdz pl.14.15 “Youtube” kanālā “LNKC tiešraides”.

Pieteikšanās semināram: ej.uz/21012021Amatnieciba

Semināru ciklu “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē” organizē LNKC sadarbībā ar biedrību “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”, finansiāli atbalsta Kultūras ministrija un Latgales plānošanas reģions ar mērķi aktualizēt Latgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas iespējas. Cikla pirmais seminārs “Tradīciju ilgtspēja: nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas stratēģijas” notika 14.janvārī un ir pieejams skatīšanai “Youtube” kanālā “LNKC tiešraides”.

Papildu informācijai: Lana Kazlauskiene, Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste. Tālr.: 67228985, 26407922; Lana.kazlauskiene@lnkc.gov.lv.

Oskars Zuģickis, Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators. Tālr. 26565858; oskars@nvoc.lv.