Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja labklājības ministrs

Piektdien, 6. augustā, savā pirmajā reģionālajā vizītē Rēzeknes novada pašvaldību apmeklēja labklājības ministrs Gatis Eglītis. Vizītē piedalījās arī ministra padomniece Anita Svece un Jaunās konservatīvās partijas Latgales Attīstības centra vadītājs Guntis Rasims.

Delegāciju sagaidīja Rēzeknes novada pašvaldības pagaidu administrācija – vadītājs Monvīds Švarcs un administrācijas locekle Jekaterina Ivanova, kā arī Sociālā dienesta pārstāvji.

Tikšanās laikā viesi tika iepazīstināti ar sociālo darbu Rēzeknes novadā – Sociālā dienesta struktūru, budžetu, sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī deinstitucionalizācijas procesu. Tāpat ieskicēti galvenie jautājumi, kuru risināšana ir aktuāla Rēzeknes novadam, tostarp, sociālo darbinieku un aprūpētāju trūkums. Labklājības ministrs norādīja, ka no nākamā gada paredzēts palielināt algas aprūpētājiem, tāpēc interese par šo darbu varētu palielināties.

Rēzeknes novada pašvaldība arī vērsa uzmanību uz lielo slogu, ko pašvaldībām uzliek sociālie pabalsti: “Piemēram, šogad GMI pabalstiem pašvaldība tērēs miljonu eiro, tikmēr uzņēmējdarbības atbalsta projektiem varējām atvēlēt vien 60 tūkstošus eiro, atbalstot 14 projektus, katrs no šiem projektiem rada vismaz vienu jaunu darba vietu,” uzsvēra Monvīds Švarcs. Ja valsts kaut daļēji atgrieztu garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstos izmaksāto naudu, pašvaldībai būtu vairāk līdzekļu, ko ieguldīt uzņēmējdarbības attīstībā, līdz ar to arī jaunu darba vietu radīšanā.”

Iepazīstinot ar plānotajiem jaunumiem, Gatis Eglītis pastāstīja, ka drīzumā tiks atvērta pieteikšanās projektiem, lai pašvaldības ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu varētu būvēt tipveida mājas – pansijas senioriem. Tāpat ministrs solīja sadarbībā ar Izglītības ministriju palielināt budžeta vietu skaitu sociālās labklājības programmu studentiem, kā arī pilnveidot mērķdotācijas sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar noteiktām klientu grupām.

Madara Bērtiņa, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste