Pirmā literāro un vizuālo darbu dubultkonkursa “Tāva sāta myužam svāta” apbalvošana

Lai aktualizētu novadmācības svarīgumu un popularizētu Latgalē mazāk pazīstamu personību – rakstnieces Veronikas Tenčas-Goldmanes un mākslinieka Jura Gaigala – radošo devumu (poēmu prozā “Pastareite” un tautasdziesmu ilustrācijas), tika izsludināts dubultkonkurss, kurā literāros un vizuālos darbos tika aicināts atklāt savas dzimtās sētas, ciema, novada skaistumu. Šis konkurss tiek piedāvāts arī kā darba forma Latgales novada mācības stundai, svinot Latgales kongresa dienu.

To organizēja Rēzeknes novada Maltas Bērnu un jauniešu centrs, atbalsta: Maltas pagasta pārvalde, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Ināra Paiča (V.Tenčas-Goldmanes meita), Dace Gaigala (Jura Gaigala meita), kustība “Ar Latgolu” (ko pārstāv literatūrzinātniece Ilga Šuplinska un advokāts Agris Bitāns), Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Latgales Kultūrvēstures muzejs, “Latgolys Saeima”, “Latgalīšu kulturys bīdreiba” u.c. Katram konkursam tika izveidota sava žūrija, kurā darbosies šo jomu profesionāļi.

Pirmā literāro un vizuālo darbu dubultkonkursa “Tāva sāta myužam svāta” laureātu apbalvošanas pasākums, kurā tika paziņoti galveno balvu ieguvēji, kā arī veicināšanas un simpātiju balvu saņēmēji, savu speciālbalvu ieguvējus nosauks arī abu mākslinieku meitas iespējams skatīties Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas FB kontā: www.facebook.com/Rezeknes.Tehnologiju.akademija