No 31. maija līdz 7. jūnijam Līvāni svin pilsētas svētkus

No 31. maija līdz 7. jūnijam nedēļas garumā ATSLĒGA LATGALES VĀRTOS – LĪVĀNI aicina ikvienu baudīt un izjust svētku garu, kas iemiesosies krāsās, skaņās, gaismās, ūdens čalās, dzejā, stāstos un kustībā.
👉Pilsētas tiesības Līvāniem tika piešķirtas 1926.gada 7.jūnijā, Latvijas valsts prezidentam Jānim Čakstem izsludinot Saeimas pieņemto likumu “Par pilsētas tiesību piešķiršanu Ainažu, Līvānu un Madonas miestam”.
👉Līvānu pilsētas svētku norises apmeklējamas individuāli vai mājsaimniecību ietvaros, ievērojot epidemioloģisko drošību.

😍Visas svētku nedēļas garumā fotoakcija iedzīvotājiem “Mana mīļākā vieta Līvānos”. Aicinām sociālajos tīklos dalīties ar fotostāstiem un atmiņu postiem, kāpēc un kura ir Tava mīļākā vieta Līvānos. Kura vieta Līvānos jums saistās ar skaistām un/vai nerātnām bērnības atmiņām, jaunības dienu (iespējams, ne tikai jaunības) mīlestību, draudzību, kādu nozīmīgu dzīves notikumu, bet varbūt tā ir vienkārši iemīļota vieta, kur patīk pastaigāties. Dalieties ar stāstiem, fotogrāfijām vai video, pievienojot savai ziņai haštagu (tēmturi) #miluLivanus

📷No 30.maija līdz 7.jūnijam pilsētas teritorijā norisināsies izzinošā kustību spēle pa pilsētas vēsturiskajām vietām “Līvāni toreiz un tagad” (pastaigā vai ar velo). Maija beigās meklējiet anketas www.livani.lv un www.kvartals.lv ar 20 Līvānu pilsētas vēsturisko vietu foto. Spēles dalībniekam šajās vietās jāuzņem foto reālajā laikā un kopā ar dalībnieka anketu jānosūta organizatoram. Tālr. informācijai: 29537229. Visu objektu apmeklētāji izlozes kārtībā tiks apbalvoti individuāli.

💥No 1. jūnija diennakts tumšajā laikā pie Līvānu 1.vidusskolas ozoliem vides objekts “Latgales vārti”. Tā ir interaktīva gaismas arka, kas veido dinamisku krāsu šovu, apmeklētājiem ļaujot uzņemt neatkārtojamus foto un video. Optiskās šķiedras industrija ir viena no vadošajām ražošanas nozarēm pilsētā, simboliski instalācija atspoguļo arī Līvānu novada moto: Līvāni – atslēga Latgales vārtos!

🖌No 1. līdz 7.jūnijam Līvānu Stikla un amatniecības centra ēkas logos Ilzes Griezānes gleznu izstāde “Pilsēta pie upes” un Ingas Salmiņas kausēta stikla darbi un stikla, koka gaismas objekti sadarbībā ar koktēlnieku Jāni Ziemeli. Līvāni ir mākslinieces Ilzes Griezānes dzimtā pilsēta, pilsēta pie upes. Iedvesmojoties no Viestura Kairiša filmas “Piļsāta pi upis”, māksliniecei tapusi gleznu izstāde, kuras darbos attēlots Daugavas un Dubnas tecējums.

🎧No 1.jūnija līdz 7.jūnijam Līvānu Stikla un amatniecības centra darba laikā akcija “Stāsti un dzeja Daugavas krastā”. Pie Līvānu Stikla un amatniecības centra ikvienam būs iespēja atlaisties zālē uz Līvānos austa paklājiņa (lupatu deķa), pievērt acis un baudīt mieru, ko sniedz pavasaris, upes vējš, saules glāsti, brīnišķīgā ainava Daugavas krastā un bezvadu austiņās skanošā Līvānu dzejnieku dzeja un fragmenti no grāmatas “Līvāni – toreiz un tagad”. Pašu autoru ierunātas, klausītājus gaidīs Rasmas Svikles-Popovas un Ritas Semeiko filozofiskās dzejas rindas, dzīvespriecīgās Gaļinas Pētersones dzīves atziņas dzejā, Valērija Jefremova apgarotā mīlas dzeja un viņa veltījumi Līvāniem, Natālijas Daņiļevičas ironiskie vērojumi dzejā. Pārdzīvojumus dzejā atklās dzīves gudrās un sirds siltuma pilnās Līga Pastare, Dzintra Kļaviņa un Maija Vaivode. Satraucoši liriski un mīlas varu apliecinoši skanēs Valda Vitkovska dzejoļi. Miniatūras par Līvāniem pildīs sirdi ar lepnumu – mēs esam, mums ir.

👫2.jūnijā 16.00-19.00 Steķu silā orientēšanās “Orientieris 2021” Līvānu posms. Orientēšanās individuāli un vienas mājsaimniecības ietvaros. Katrs dalībnieks startē sev izvēlētajā laikā. Tālr. informācijai: 29537229 (Mārīte Vilcāne).

🎼4. un 5.jūnijā 21.30 – 01.00 Daugavā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra vides objekts “Muzikālās strūklakas upē”. Krāsainas strūklaku dejas Daugavā mūzikas pavadījumā. Vides objekta radītā performance skatāma cikliski ar atkārtojumiem ik pēc 15 minūtēm.

🍓4. un 5.jūnijā 18.00-22.00 pilsētas Jaunā tirgus teritorijā un laukumā pie tā “Jubilejas nakts tirdziņš”. Svētku vakara pastaigas laikā, dodoties vērot strūklakas Daugavā, divus vakarus pēc kārtas iespēja iegādāties mājražotāju un amatnieku izstrādājumus. Tālr. informācijai: 29231055 (Gunita Vaivode).

🍵5.jūnijā 13.00 – 16.00 Daugavas krastā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra brīvdabas izstāde, kurā apskatāmi keramikas cepļa, stikla un amatniecības darbi. Izstādē varēs apskatīt labi pazīstamu un iemīļotu Latgales keramiķu darbus, tikko izņemtus no cepļa, kā arī ar lielu pacietību un mīlestību veidotos TLMS Dubna tekstīlijas un kokamatnieka Jāņa Spuriņa izstrādājumus. Iespēja izstrādājumus iegādāties. Lielisks papildinājums interjeram vai oriģināla dāvana!

🚗5.jūnijā pa Līvānu novadu Auto orientēšanās. Ģimeņu kopābūšana, iepazīstot Līvānu novadu. 20 kontrolpunkti, izvietoti visā novadā, ar aptuveno maršruta garumu 300 km. Starts iespējams no jebkuras novada vietas no plkst. 10.00 līdz 20.00. Reģistrēšanās spēlei, aizpildot dalībnieka reģistrācijas formu mājaslapā www.kvartals.lv no 1. jūnija līdz 4.jūnija 20.00. Uz reģistrācijas formā norādīto e-pasta adresi dalībnieki saņems instrukciju reģistrācijai aplikācijā. Tālr. informācijai: 29537229 (Mārīte Vilcāne).

🏃5.jūnijā Grīvas meža trasē virtuālais Parka skrējiens. Dienas garumā dalībniekam jāveic 5 km distance (sertificētās trases apļa garums 1km). Rezultāts jāfiksē un jānosūta organizatoram. Tālr. informācijai: 29537229 (Mārīte Vilcāne).

🎼5.jūnijā 19.00-21.00 Daugavas krastā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra brīvdabas vizuāli muzikāla izstāde “Stikla gaismas melodijas”. Unikāla iespēja dzirdēt pirmo Latvijā radīto mūzikas instrumentu no stikla – “stiklafonu”. Līvānu stikla mākslinieces Ingas Salmiņas un etnoinstrumentu meistara Aleksandra Maijera radītais unikālas mūzikas instruments – Stiklafons, kura cikliskās muzikālās interpretācijas papildinās stikla un koka gaismas objekti centra ēkas logos. Stiklofonu spēlēs mūziķis un mūzikas instrumentu meistars Aleksandrs Maijers, to papildinās elektriskā ģitāra, ko spēlēs Anna Sēruma, un kontrabass Annijas Davidčukas izpildījumā. Organizē radošā apvienība “Perspektīva” sadarbībā ar Līvānu novada pašvaldību. Atbalsta Līvānu novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, VAS Latvijas Valsts meži, Latgales Reģiona attīstības aģentūra.

⛪️6.jūnijā 9.00 visu Līvānu draudžu baznīcu ārtelpās Līvānu torņu zvanu mūzika. Pilsētas jubilejas dievkalpojumi pēc draudžu grafika.

👏Līvānu jubilejas dienā, 7.jūnijā, 10.00 – 12.00 Līvānu novada Kultūras centrā individuāla Līvānu Goda pilsoņa 2020 apbalvošana un Līvānu novada domes Atzinības rakstu individuāla pasniegšana.

📹7.jūnijā facebook.com/Livanunovads jaunā Līvānu novada prezentācijas videoklipa pirmizrāde (ar aktivitātēm pirms un pēc video prezentēšanas)