Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta paplašināšanas svinīgā ceremonija notiks Viļakā

Foto: Latgales plānošanas reģions. Latgales reģiona amatnieku ceļojošais tirgus “Latgalīši Reigā brauc”

Iekļaušanai Nacionālajā NKM sarakstā 2021. gadā apstiprinātas sešas vērtības: Danču tradīcija Rīgā, Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas un prasmes, Latvijas kāršu spēle zolīte, Puzuri un to darināšana Jelgavā, Saļmes Stērnīnē. Tradicionālie psalmu un bēru dziedājumi Stirnienē, Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci.

NKM padome, izvērtējot līdz 2021. gada 15. jūnijam iesūtītos pieteikumus, no astoņiem pieteikumiem atlasīja sešus, kuru iesniedzējiem ar ekspertu palīdzību tika dota iespēja savus pieteikumus papildināt un precizēt. Par sešu jauno vērtību iekļaušanu Nacionālajā NKM sarakstā padome lēma 4. oktobra sēdē. Ņemot vērā, ka vairākiem pieteikumiem vēl bija nepieciešami precizējumi, galīgais lēmums tika pieņemts 18. oktobrī.

Svinīgā ceremonija, kurā tiks pasniegti apliecinājumi par vērtību iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, notiks Viļakā. Viļaka par ceremonijas norises vietu izraudzīta tādēļ, ka no toreizējā Viļakas novada 2017. gadā nāca pats pirmais pieteikums NKM sarakstam, kā arī tādēļ, ka no saraksta 30 vērtībām četras pieteiktas tieši no Viļakas novada.