MEDIATHON Sociālo mediju kampaņu hakatons jauniešiem

LJP dalīborganizācija biedrība “New East” un Baltijas Mediju izcilības centrs sadarbībā ar Nīderlandes vēstniecību Latvijā rīko MEDIATHON- sociālo mediju kampaņu hakatonu jauniešiem.

Ka veicināt sabiedrības izpratni par COVID-19 un mazināt ar pandēmiju saistīto dezinformāciju? Aicinām jauniešus no visas Latvijas piedalīties sociālo mediju kampaņu hakatonā un kopa ar mentoriem no Latvijas Radio 5, Re:Baltica un LSM.LV izveidot savas kampaņas koncepciju, lai palīdzētu pārvarēt COVID-19 krīzi, veicinātu iedzīvotāju atbildību, popularizētu vakcināciju un mazinātu dezinformāciju.

Katrai komandai būs jāizvēlas sev aktuālākā tēma un ideja, par ko veidot materiālus un to popularizēt. Divas dienas ar jums strādās mediju profesionāļi Toms Grēviņš (Latvijas Radio 5), Evita Puriņa (Re:Baltica) un Marta Cerava (LSM.lv). Uzvarētāji saņems balvu 1000 eiro vērtībā mediju tehnikas iegādei, kā arī iespēju publicēt savas sociālo mediju kampaņas idejas LR5/Pieci.lv un LSM.LV platformās.

Kas var piedalīties?

Jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem – skolnieki, jauniešu centru aktīvisti, studenti. Jums ir jāizveido 3 cilvēku komanda.

REĢISTRĀCIJA: ej.uz/MEDIATHON

Programma:

Lekcijas un prezentācijas notiks tiešsaistē (ZOOM platformā).

𝟑𝟎.𝟎𝟒.𝟐𝟎𝟐𝟏 / 𝟏𝟒:𝟎𝟎-𝟏𝟕:𝟑𝟎

Evita Puriņa (Re:Baltica faktu pārbaudes un sociālo mediju pētniecības laboratorijas Re:Check vadītāja) – par informācijas verificēšanu, satura analīzi un sabiedrības viedokļa izveidi. Dezinformācija Covid-19 krīzes laikā.

Marta Cerava (ziņu portāla LSM.LV galvenā redaktore) – par interneta žurnālistikas pamatiem.

𝟏.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟏 / 𝟏𝟎:𝟎𝟎-𝟏𝟐:𝟐𝟎

Toms Grēviņš (LR5/Pieci.lv radošais direktors) – par mediju kampaņu izveidi un auditorijas iesaisti.

𝟏.𝟎𝟓.-𝟎𝟕.𝟎𝟓.𝟐𝟎𝟐𝟏

No 1. līdz 7. maijam komandas izstrādās kampaņu idejas, ar iespēju saņemt mentoru padomu (Toms Grēviņš, Marta Cerava, Evita Puriņa) un attīstīt savas idejas.

𝟴.𝟬𝟱.𝟮𝟬𝟮𝟭 / 𝟭𝟮:𝟬𝟬-𝟭𝟰:𝟯𝟬

8. maijā notiks MEDIATHON fināls, kad katrai komandai būs jāprezentē sava sociālo mediju kampaņas koncepcija. Tiks paziņoti uzvarētāji, ar kuru ideju mentori strādās detalizēti.

Informācijai:

-Piedalīties var komandas 3 cilvēku sastāvā.

-Lai pieteiktos, jāaizpilda reģistrācijas anketa līdz 2021. gada 25. aprīlim.

REĢISTRĀCIJA: ej.uz/MEDIATHON

-Lekcijas notiks latviski, bet jūsu kampaņas valoda var būt arī krievu vai angļu valodās.

-Uzvarētāju komanda saņems balvu 1000 eiro vērtībā mediju tehnikas iegādei, kā arī iespēju publicēt savas kampaņas ideju, detalizēti attīstot koncepciju ar mentoru palīdzību. Kampaņas saturs tiks publicēts LSM.LV un LR5/Pieci.lv platformās.

-Dalība projektā ir bez maksas.

𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘂 𝗮𝘁𝗯𝗮𝗹𝘀𝘁𝗮 𝗡𝗶̄𝗱𝗲𝗿𝗹𝗮𝗻𝗱𝗲𝘀 𝘃𝗲̄𝘀𝘁𝗻𝗶𝗲𝗰𝗶̄𝗯𝗮 𝗟𝗮𝘁𝘃𝗶𝗷𝗮̄, 𝗟𝗦𝗠.𝗟𝗩, 𝗟𝗮𝘁𝘃𝗶𝗷𝗮𝘀 𝗥𝗮𝗱𝗶𝗼 𝟱/𝗣𝗶𝗲𝗰𝗶.𝗹𝘃.

FACEBOOK EVENT: fb.me/e/55jHmzOu1