LL: Atjaunota Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēka

Latgales laiks: Noslēgumam tuvojas Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas Kandavas ielā 2A atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, “Latgales Laiku” informēja būvniecības projekta vadītāja Inta Ruskule.

Patlaban Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) atbalstītajā projektā “Energoefektivitātes paaugstināšana ēkā Kandavas ielā 2A, Daugavpilī” ir izpildīti 98% no plānotā būvdarbu apjoma. Ir nosiltināta ēkas fasāde, pamati un jumts, nomainītas stikloto vitrīnu konstrukcijas, ārdurvis, atjaunota apkures un karstā ūdens apgādes sistēma.

Ēkas atjaunošanas rezultātā paaugstināsies tās energoefektivitāte, tiks uzlaboti mācību apstākļi audzēkņiem un darba apstākļi mācībspēkiem, kā arī radīta pievilcīga vide iedvesmojošiem starptautiskiem mākslas pasākumiem.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana ēkā Kandavas ielā 2A, Daugavpilī” kopējās izmaksas ir 1,1 miljons eiro. To pilnībā pabeigt plānots līdz 2022. gadam.

Turpmāko darbu gaitā skolā plānots uzlabot ventilācijas sistēmu, veikt kosmētisko remontu skolas foajē un 1. stāva gaitenī un nomainīt esošos gaismekļus ar energoefektīvu LED apgaismojumu.

Foajē interjers tiks atjaunots atbilstoši Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola interjera dizaina studentes Diānas Sidorovas izstrādātajam interjera projektam. Pašreizējais foajē veidots 1969. gadā un tam ir nepieciešama atjaunošana, lai kā skolas vizītkarte tas priecētu gan skolas audzēkņus un pasniedzējus, gan mācību iestādes viesus, tostarp starptautiska mēroga mūziķus, ārvalstu studentus un studējošo vecākus.

Pie skolas fasādes tiks uzstādīti trīs karogu masti ar Latvijas, Daugavpils un Eiropas karogiem.