LIAA Daugavpils biznesa inkubatora pavasara uzņemšanā saņemti 43 pieteikumi

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2021. gada pavasara biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās.

“Ar katru gadu redzam, ka LIAA Daugavpils biznesa inkubatora programmas kļūst populārākas un biznesa ideju autori un jaunie uzņēmēji piesakās, lai izmantotu LIAA Daugavpils biznesa inkubatora programmu sniegtās iespējas sava biznesa attīstīšanai. Salīdzinot ar iepriekšējo pietiekšanos 2020. gada rudenī, kopējais pieteikumu skaits palielinājies par 27%, kas apliecina, ka pandēmijas laikā interese par savas uzņēmējdarbības attīstību ir pieaugusi!” norāda LIAA Daugavpils biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs.

LIAA Daugavpils biznesa inkubators 2021. gada pavasara uzņemšanā saņēma 43 pieteikumus, no tiem 28 uz pirmsinkubāciju (tai skaitā 5 no Latvijas diasporas – Vācijas, Francijas un Lielbritānijas) un 15 uz inkubācijas atbalsta programmu. Izteikta līdere pirmsinkubācijas pieteikumu vidū bija pārtikas produktu ražošana.Otra populārākā nozare ir IT joma – dažādu aplikāciju un lietotņu izsrāde. Trešajā vietā ir izglītības produkti bērniem – nometnes, interešu izglītības nodarbības.

No 28 pretendentiem 25 biznesa ideju autoriem šobrīd ir apstiprināta atbalsta sniegšana pirmsinkubācijas programmā savas biznesa idejas testēšanai. Un 5 uzņēmumiem ir saņemts atbalsts inkubācijas atbalsta saņemšanai.

Inkubācijas atbalstu turpmāk saņems 5 jaunie uzņēmēji. Starp tiem ir SIA “Daugavpils Wood”, kas ražo augstas kvalitātes kamīnmalku, SIA “Upmatched Group”, kas izstrādā platformu uzņēmumu darbinieku pārkvalifikācijai, SIA “Mister Ejs”, ražo bērnu attīstošās rotaļlietas no koka, SIA “Auriba” –  zivju pārstrādes uzņēmums un SIA “Fish and Snack EU”, ražo zivju delikateses un uzkodas.

Noslēdzot pavasara uzņemšanu, LIAA Daugavpils biznesa inkubatorā būs 56 dalībnieki, no tiem 31 uzņēmums inkubācijas programmas dalībnieki un 25 – pirmsinkubācijas dalībnieki. Ja arī tev ir biznesa ideja un vēlies noskaidrot, vai tai ir potenciāls, jaunu dalībnieku uzņemšana pirmsinkubācijas programmā norisināsies rudens pusē – 2021. gada septembrī!

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, kopstrādes telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai.

Preses relīzi sagatavoja:

Santa Dzalbe-Sologuba

LIAA Daugavpils biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Daugavpils biznesa inkubators

Adrese: Viestura iela 2, Daugavpils, LV-5401, Latvija

Tālrunis: +371 62401094

E-pasts: daugavpils@liaa.gov.lv

Inkubatori.magneticlatvia.lv