Latvijas U-16 meiteņu izlase Daugavpilī piedzīvos ugunskristības EČ pirmajā kvalifikācijas kārtā

Ceturtdien Daugavpilī Latvijas U-16 meiteņu izlase 2021. gada U-16 Eiropas čempionāta kvalifikācijas 1.kārtas ietvaros uzsāks četru dienu sacensības, kas ir pirmā Eiropas U-16 čempionāta atlases kārta.

Daugavpils, kā viens no Latvijas volejbola centriem nozīmīgas sacensības uzņem ne pirmo reizi. Pilsētā mīl volejbolu un augstu novērtē iespēju rīkot astoņu komandu turnīru par spīti Covid-19 pandēmijai. Sacensības notiks atbilstoši visiem Covid-19 drošības pasākumiem. Sportistēm tiek veikti testi un mērīta temperatūra. Tiek ievērots stingrs Covid-19 drošības protokols.

Latvijas izlase Daugavpilī aizvada treniņnometni jau otro nedēļu, otrdien draudzības spēlē tiekoties ar Gruzijas vienaudzēm.

“Esam izgājušas cauri tehniskajiem elementiem, taktiskajiem novietojumiem un izspēlēm un kopā ar otro treneri Žannu Zaņeginu esam izdarījušas maksimālo, cik šajā sagatavošanās posmā varējām,” par komandas gatavību stāsta U-16 valstsvienības galvenā trenere Ieva Ņečiporuka. “Vairāk uztrauc psiholoģiskā gatavība, jo iztrūkst ne tikai regulāri treniņi, bet arī spēļu pieredze, un ir grūti prognozēt, kā svarīgas spēles ietekmēs katru no spēlētājām.”

Šīs būs izlases pirmās oficiālās spēles. Turklāt Latvijas U-16 izlase tāpat kā puišu U-17 valstsvienība Gruzijā, sacensības aizvadīs ne spēcīgākajā sastāvā, jo traumu dēļ no pamatsastāva ir izkritušas divas otrā tempa spēlētājas, un spēļu laikā komandas sastāvā būs 12 volejbolistes. No izlases “ieročiem” trenere min pārdomātu taktisko servi un labu cēlājas sadarbību ar pirmā tempa uzbrucējām.

Toties ir izdevies pierast pie spēļu zāles, un varbūt pat labi, ka Covid-19 epidēmijas apstākļos tribīnēs nebūs skatītāju, kas var radīt lieku stresu Latvijas spēlētājām.

Grupā Latvija salikta kopā ar Poliju, Lietuvu un Baltkrieviju, šādā secībā aizvadot spēles. Ar Lietuvu draudzības spēles tika aizvadītas aizvadītajā vasarā, bet otrdien notika pārbaudes mačs ar Gruziju.

“Ja spēlējam tā kā šodien pirmajā setā ar Gruziju, Lietuvu varam uzvarēt. Tomēr ir bērni, kas pamatsastāvā ir pirmo reizi, ir papildu uzmanība, stress. Tādos apstākļos laukumā reizēm izdomā to, ko nevajag, aizmirst trenera norādījumus. Vienīgā cerība, ka lietuvietēm arī nav bijis tik daudz treniņu,” saka Ņečiporuka, piebilstot, ka Lietuvas pārspēšana ir galvenais uzdevums. “Šobrīd nevaru prognozēt, kāds būs šīs cīņas iznākums, taču sportā vienmēr jātiecas pēc labākā. Jāmeklē risinājums pašreizējā situācijā un jāņem maksimums ar to sastāvu, kāds tas šobrīd ir.”

Izlases kapteine kopš vasaras ir Aleksandra Timbare, kuru trenere pirms pārbaudes spēlēm ar Lietuvu iecēla šajā amatā.

“Mums ir superīga komanda. Meitenes ir draudzīgas, esam atvērušās. Ģērbtuvē izrunājam, kā spēlēsim. Daudz komunicējam un viena otrai palīdzam. Pēc šīs treniņnometnes jūtam, ka esam labāk saspēlējušās, viena otrai vairāk uzticamies,” saka Aleksandra.

“Tas ir mūsu lielais uzdevums – uzvarēt Lietuvu. Esam sapratušas, kā viņas spēlēs un kā servēt. Protams, mērķis ir uzvarēt visas pretinieces, laukumā demonstrēt to, ko esam atstrādājušas treniņos, būt mierīgām un neļaut stresam ietekmēt mūsu sniegumu,” saka kapteine, kura pēc treneres teiktā laukumā saglabā mieru vissaspringtākajās situācijās, spēlētājām neļauj nokārt galvu, kad vajag, uzmundrina vai nomierina.

Visas Latvijas izlases spēles ar turnīra informatīvo atbalstītāju starpniecību varēs vērot interneta portālos – www.grani.lv , chayka.lv, televīzijas kanālā LRT+, kā arī portāla “Apollo.lv” sociālā tīkla “Facebook” lapā.

Latvijas U-16 izlases spēļu kalendārs:

11.03.  19.00   Latvija – Polija
12.03.  19.00   Latvija – Lietuva
13.03.  19.00   Latvija – Baltkrievija
14.03.  spēle par vietu
Vārds, uzvārds
Pozīcija
Augums, cm
Sporta skola
Treneris
Rēzija Bikava
2.temps
175
Kuldīgas NSS
Inita Šneidere/ Ieva Ņečiporuka
Diāna Sedliņa
2.temps
175
Kuldīgas NSS
Inita Šneidere/ Ieva Ņečiporuka
Aleksandra Timbere
1.temps
176
Kuldīgas NSS
Inita Šneidere/ Ieva Ņečiporuka
Laura Šmīdenberga
libero
160
Kuldīgas NSS
Inita Šneidere/ Ieva Ņečiporuka
Anete Čelnova
diagonāle
184
Rīgas VS
Jānis Ivanovs
Elizabete Zimeta
2.temps
178
Rīgas VS
Normunds Lūsis
Anna Jevsejeva
1.temps
181
Rīgas VS
Natālija Deveikusa
Helēna Rīta
diagonāle
178
Minusas VS
Agija Sidorova
Laura Baranovska
cēlāja
172
Daugavpils BJSS
Zoja Ivanova/ Žana Zanegina
Eva Elizabete Brokāne
cēlāja
167
Daugavpils BJSS
Andrejs Kalans/ Žana Zanegina
Jeļizaveta Izotova
2.temps
173
Daugavpils BJSS
Zoja Ivanova/ Žana Zanegina
Katrīna Struka
2.temps
184
Ādažu BJSS/MSĢ
Jeļena Smirnova/ Ilmārs Pūliņš
Karmena Struka
1.temps
184
Ādažu BJSS/ MSĢ
Jeļena Smirnova/ Ilmārs Pūliņš
Galvenā trenere – Ieva Ņečiporuka
Trenere – Žanna Zanegina
Treneris  – Andrejs Odinokovs
Fizioterapeits – Uģis Grīniņš
Statistiķis – Mareks Maksimovs

Vairāk par Latvijas U-16 izlasi Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā lasiet ŠEIT

Avots: volejbols.lv