Latgales plānošanas reģiona apsveikums Lāčplēša dienā

Šodien Latvija piemin un godina savus varoņus – karavīrus, kuri nežēloja un ziedoja savas dzīvības par mūsu valsts brīvību un neatkarību. Pateicoties viņu drosmei, pašaizliedzībai un patiesai dzimtenes mīlestībai, Latvijas armija uzvarēja cīņā par Rīgu pret skaitliski daudz lielāku un spēcīgāku ienaidnieku. Mēs iestājāmies par savu valsti un tautu un uzvarējām.

Šogad 11. novembris ir īpaša diena ne tikai Latvijai, bet visai pasaulei, jo pieminam Pirmā pasaules kara beigas. Pirmā pasaules kara laikā karavīri pirmo reizi pulcējās zem sarkanbaltsarkanā karoga. Iestājoties par mūsu valsti, pēc tās dibināšanas, Latvijas varoņi nesa mūsu karogu no Valkas, Liepājas un Cēsīm, pāri Lielupei un Gaujai. Viņu nests, tas šodien un vienmēr plīvos Rīgas pils Svētā Gara tornī tāpat kā 1919. gada 11. novembrī – pār nosargāto Rīgu.

Latgales plānošanas reģiona un tā Attīstības padomes vārdā veicam Lāčplēša dienā visus Latvijas armijas karavīrus, zemessargus un jaunsargus! Paldies, ka ik dienu esat nomodā un stāvat sardzē par mūsu Latviju! Tas ir grūts un atbildīgs darbs.

Lai mūsu karavīru varoņdarbi iedvesmo ikvienu strādāt mūsu Latvijas labā!

Dievs, svētī Latviju!