Latgales jaunieši sprieda kādam jābūt reģionam 2042. gadā

26. novembrī organizētajā domnīcā galvenā uzmanība tika pievērsta pašu jauniešu viedoklim, jo tieši viņi izlems, kur veidot savu nākotni. Protams, visi gribam, lai viņi savas dzīves veido tieši dzimtajā pusē, lai šeit stiprina savas personības, attīsta savu karjeru, tāpēc svarīgi noskaidrot viņu redzējumu un idejas par reģiona nākotni.

Aktivitātēs iesaistījās un savu viedokli izteica jaunieši no Rēzeknes, Balvu, Preiļu, Ludzas, Līvānu un citām reģiona teritorijām. Ar savu pieredzi dalījās eksperti, sevi jau pierādījuši aktīvisti – Lauris Zalāns, Evika Muizniece, Aivars Mežatučs, Leila Rasima un Jurs Vucāns. Domnīcu vadīja idejas virzītājs Guntis Rasims.

Sandis Mesters, viens no jauniešiem, kas iesaistījās aktivitātēs un līdzorganizēšanā, saka: “Domnīcā bija iespēja uzklausīt dažādu ekspertu viedokļus un viņu pieredzi tādās jomās, kā – izklaide, izglītība un darbs. Viens no otra uzzinājām arī daudz ko jaunu par iespējām Latgalē, ko var izbaudīt jau tagad. Katrs mēģinājām pasapņot par to, kāda varētu būt Latgale 2042.gadā. Varu droši teikt, ka jaunieši Latgalē ir gatavi nākotnei, jo idejas ir! Man personīgi spilgti atmiņā ir palicis tas, ka apspriežot minētās jomas, katru reizi tika pieminēts zaļais kurss. Tātad var secināt, ka jaunieši Latgalē domā par dabu, par globālām dabas izmaiņām. Aptaujā par nozīmīgām investīcijām nākotnē, lielākā daļa norādīja, ka ir vairāk jāatbalsta jaunie uzņēmumi. Un tam es piekrītu, jo ekonomiku veidojam mēs paši ar savu darbu. Ja cilvēkam ir idejas, ja cilvēks grib veidot savu uzņēmumu, tad tam ir jāsniedz atbalsts. Tas stiprināt Latgales un Latvijas ekonomiku.

Latgales jaunieši ir gatavi savu sapņus realizēt, jo mēs esam tie, kas nākotnē veidos Latgali par ekonomiski spēcīgi attīstītu reģionu, saglabājot savu kultūrvēsturi, valodu, identitāti un latgaliešu tradīcijas.

Lai veidotu nākotni, nekas nav tik nepieciešams, kā sapnis par to…” (Viktors Igo)

Domnīcu rīkoja Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās kultūras centru un 4. pasaules latgaliešu saieta rīcības komiteju – tas bija jau otrais seminārs vairāku pasākumu ciklā gatavojoties nākamajam Latgales Kongresam, kas gaidāms 2022.gada aprīļa beigās.

Tiešsaistes domnīcu un jauniešu idejas var apskatīt šeit: fb.watch/9AY1O-XGO8/

Latgaliešu kultūras biedrības Latgales Kongresa pasākumu organizatoru vārdā, Guntis Rasims, guntis.rasims@gmail.com,  29492864