Latgalē noslēdzās integrējoša diennakts nometne bērniem ”Piedzīvojumu vasara”

13.augustā veiksmīgi noslēdzies otrais šīs vasaras piedzīvojums Latgales bērniem. Šoreiz Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību “Radošā KasTe” projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI Latgalē)” (Nr. 9.2.2.1./15/I/005) ietvaros organizēja integrējošu diennakts nometni bērniem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (FT), kuriem noteikta invaliditāte un kuri dzīvo ģimenēs, kā arī viņu ģimenes locekļiem ”Piedzīvojumu vasara”.

Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, kurā notika lielākā daļa nometnes aktivitāšu, atrodas gleznaina un kopta parka teritorijā, ar daudzām sporta un aktīvās atpūtas aprīkotām vietām.

Kopumā 5 pasākumu pilnas dienas nometnē pavadīja 20 bērni vecumā no 13 līdz 18 gadiem, viņu vecāki, brāļi un māsas. Nometnes mērķis bija vairot jauniešu empātiju un izpratni par tiem jauniešiem, kuriem ir īpašas vajadzības, ka arī dot iespēju ģimenēm, kurās aug bērni ar FT, izrauties no ikdienas rūpēm un visiem kopā izbaudīt izglītojošas un atraktīvas aktivitātes.

Jau pirmajā dienā nometnes dalībnieki devās ekskursijā, lai izzinātu Bebrenes vēsturi un skaistākās vietas, apguva geokečinga un tālizpētes pamatus, darbojās ar mālu un apbrīnoja iluzionista māku triku rādīšanā, kopā ar pavāru gatavoja burgerus.

Nākamajās dienās dalībnieki turpināja izzināt dabas daudzveidību dabas pētnieku pavadībā un pat paguva paturēt rokās dzīvu Madagaskaras prusaku. Iepazīstot dažādus dzīvniekus, jaunieši vairoja empātiju, paaugstināja pašapziņu, iecietību un paškontroli. Īpaši patīkamas un siltas emocijas gan jauniešiem, gan pieaugušajiem radīja Alpaku salas apmeklēšana, kur tās saimnieki aizraujoši un radoši stāstīja par alpaku dzīvi.

Priekšpēdējā diena nometnē iesākās ar suņu paraugdemonstrējumiem un dūcenīšu izgatavošanu. Nometnes dalībnieki uzzināja par mūzikas instrumentu daudzveidību un kā dažus no tiem var pagatavot patstāvīgi, piemēram, stabulīti no ūdens caurules, sitamos kociņus no kļavas vai grabulīti no ķirbja. Pēcpusdienā dalībnieki jautrā noskaņojumā devās 8 km pārgājienā uz Dvietes palieni, uz “Gulbju” mājām, kur mājas saimniece pastāstīja gan par vēsturi, gan parādīja, kā izskatījās senās mājas un to palīgēkas, gan stāstīja par dzīvniekiem, kuri šeit sastopami. Īpaši daudz uzzināja par bebriem un to sliktajām un labajām īpašībām. Diena bija aizraujoša un spraiga, neskatoties uz mainīgajiem laika apstākļiem.

Savukārt nometnes pēdējā dienā dalībnieki devās apskatīt kara tehnikas ekspozīciju Sventē, apmeklēja Skrošu rūpnīcu Daugavpilī, kur uzzināja par skrošu ražošanu un izmēģināja veiksmi šaušanā ar pneimatisko ieroci. Pēcpusdienā nometnes dalībnieki devās ekskursijā uz Cietoksni, kur iepazinās ar Sikspārņu centra darbību, apskatīja Cietokšņa teritoriju, izzināja tā interesanto vēsturi.

Noslēgumā dalībnieki atvadījās viens no otra un novēlēja satikties nākamajā nometnē.

Nometnes norise tika finansēta no ESF projekta līdzekļiem, un dalība nometnē bija bez maksas. Šovasar DI Latgalē projekta ietvaros kopā tika organizētas 2 nometnes, lai vairotu iespēju bērniem radošā un nepiespiestā gaisotnē iepazīt dažādību, apgūt jaunas prasmes un gūt pozitīvas emocijas.

Informāciju sagatavoja: Projekta ”DI Latgalē” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīna Čimbaraite, t.: 654 40862, e-pasts: kristina.cimbaraite@lpr.gov.lv