Latgalē darbu uzsāk Pusaudžu resursu centra filiāle

Pusaudžu resursu centrs ir izveidojis filiāli Daugavpilī un, sākot ar jūliju, ikvienam pusaudzim, kurš saskaras ar mentālās veselības grūtībām, un viņa ģimenei būs pieejama profesionāla un multidisciplināra palīdzība.

Pusaudžu resursu centrs (PRC) sniedz uz pierādījumiem balstītu, mūsdienīgu un multi-disciplināru atbalstu pusaudžiem ar dažādiem mentālās veselības riskiem un grūtībām. Katram pusaudzim un ģimenei ir savi, unikāli resursi. Centra speciālisti palīdz tos atrast un stiprināt, sniedzot profesionālu, konfidenciālu un draudzīgu atbalstu brīdī, kad tas ir nepieciešams.

PRC līdz šim bija divi centri – Rīgā un Liepājā, bet, sākot ar jūliju, ir atvērtas filiāles Daugavpilī, Valmierā un Ventspilī. Konsultācijas nodrošina gan klātienē, gan attālināti, izmantojot Skype, Whatsupp, Zoom. PRC palīdzība jauniešiem un viņu ģimenēm ir pieejama bez maksas, pateicoties Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas piešķirtajam finansējumam. Ikviens pusaudzis var pieteikties pēc palīdzības, sazinoties ar vietējo Pusaudžu resursu centru.

“Tā ir brīvprātīga programma, kad pusaudzis vai viņa piederīgais saprot, ka ir nepieciešama palīdzība. Pašlaik problēmas biežāk saistās ar trauksmi, depresiju, ar paškaitējumu, ir attiecību problēmas, grūtības savaldīt emocijas, problēmas ar skolas gaitām, sekmēm. Problēmas ir ļoti dažādas, bet tās ir svarīgas, un tās jārisina laikus. Un pašlaik Daugavpils filiālē tiks piedāvāta garastāvokļa traucējumu programma, kas domāta depresijas un pašnāvību riska mazināšanai. Tā ir bez maksas,” stāstīja mentore Irēna Žukovska.

Papildus informācija par Pusaudžu resursa centra piedāvātajiem pakalpojumiem pieejama vietnē www.pusaudzim.lv

Avots: LSM.LV