Konference: LATVIJA 2070

16. novembrī – īsi pirms Latvijas neatkarības pasludināšanas gadadienas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) rīko konferenci “Latvija 2070”. Tajā dažādu jomu eksperti nāks klajā ar futuroloģisku skatu uz Latviju teju pēc pusgadsimta, liekot sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem aizdomāties par pasauli, kurā dzīvos nākamās paaudzes, un veidiem, kā mēs varam to ietekmēt.

Konferences laikā tiks prezentēta ekspertu izstrādāta vīzija par to, kāda Latvija būs, šobrīd vēl tik tālajā, 2070. gadā. Redzējums par Latvijas nākotni ir tapis provokatīvās un  atklātās diskusijās divās darba grupās – akadēmiskajā, kuru vada LTRK padomes loceklis un uzņēmējs Ģirts Rungainis, un uzņēmējdarbības, kas strādāja profesora Mārča Auziņa vadībā.

“Lai ekspertu darbs būtu interesantāks un efektīvāks, uzņēmējs vada akadēmisko darba grupu, bet profesors – uzņēmējdarbības. Vēlamies, lai mūsu darbības rezultātā izkristalizētos dažas, viegli saprotamas tēzes, kas būtu uzrakstītas nebirokrātiskā valodā. Mēģināsim apzināt, kādas būs Latvijas sabiedrības galvenās vērtības 2070. gadā. Ņemot vērā, ka šobrīd izglītību un uzņēmējdarbību lielā mērā definē politiķi, nākotnes vīzijā  mēs vēlētos ieskicēt, kādai būtu jābūt valsts pārvaldei pēc piecdesmit gadiem. 2070. gadā vajadzētu prevelēt uzņēmējdarbības vidē balstītai nacionālās valsts idejai, kurā nacionālās vērtības būtu līdzsvarā ar iekļaujošu attieksmi. Latvijai būtu jābūt valstij, kura spēj radīt un pulcēt talantus. Tā kā Latvijas attīstība ir cieši saistīta ar starptautisko vidi, mums ir jāspēj prognozēt globālie notikumi vai, tēlaini izsakoties, jānosprauž bāka, lai zinātu virzienu, kādā stūrēt savu kuģi, lai nenomaldītos plašajos ūdeņos,“ stāsta uzņēmējdarbības ekspertu darba drupas vadītājs, profesors Mārcis Auziņš.

Akadēmiskajā ekspertu grupā darbojas Agrita Kiopa, Tālis Juhna, Andris Anspoks, Ģirts Rungainis, Gatis Krūmiņš, Vita Rovīte, Daunis Auers, Žaneta Ozoliņa. Bet uzņēmējdarbības ekspertu vidū ir Mārcis Auziņš, Normunds Bergs, Kristaps Klauss, Gundars Kuļikovskis, Anna Andersone, Žanete Grende, Andris Bite, Mārtiņš Āboliņš, Ivars Beitāns, Elīna Rītiņa, Daiga Kiopa, Ivars Eniņš.

Konferences programma sekos drīzumā.

Avots.