Joprojām būtiski ievērot drošības pasākumus

Ministru kabinets otrdien, 20. aprīlī, uzklausīja Veselības ministrijas ziņojumu par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju, kura nav uzlabojusies. Līdz ar to spēkā joprojām paliek iepriekš noteiktie drošības pasākumi. Pēdējās divas nedēļas Covid-19 izplatības rādītāji ir satraucoši, saslimstības pieaugums ir novērojums visā Latvijā, gandrīz visās vecuma grupās. Šobrīd 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis atzīmi 403,2. 

Laikā, kad Covid-19 infekcija apdraud ikviena veselību un dzīvību, joprojām ir ļoti būtiska drošas sadzīves pamatprincipu ievērošana – roku un virsmu dezinfekcija, telpu vēdināšana, fiziska distance no apkārtējiem, kā arī masku lietošana darbā, tirdzniecības vietās un citās iekštelpās vai ārtelpās, kur pulcējas daudz cilvēku. Iespēju robežās vēlams strādāt attālināti, bet ja tas nav iespējams, tad nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Veselības ministrs Daniels Pavļuts informēja par ViVaT (vienotā vakcinācijas tīkla) IT sistēmas ieviešanu, kurā iespējams koordinēt Covid-19 vakcinācijas veicēju kalendārus, reģistrēt vakcinācijas faktu, kā arī uzturēt aktuālu informāciju par iedzīvotāju vakcinācijas statusu un atbilstību prioritārajām grupām. No 19. aprīļa darbu uzsācis uzlabotais manavakcina.lv portāls, kurā var ne tikai pieteikties vakcīnai, bet arī iedzīvotāji no atvērtajām prioritārajām grupām var izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku.

Piešķir finansējumu vakcinācijas kapacitātes stiprināšanai

Lai varētu iegādāties 2021.gada pirmajam pusgadam pasūtītās vakcīnas un nodrošināt vakcinēšanas procesu, valdība šodien, 20.aprīlī, atbalstīja finansējuma piešķiršanu vairāk nekā 52,2 miljoni eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Lielākā daļa finansējuma – 51 miljons eiro – paredzēts 2020.gada decembrī un šogad janvārī, februārī un marta sākumā pasūtīto AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Moderna, Janssen, CureVac, Novavax ražotāju vakcīnu devu iegādei, loģistikai un vakcinācijas procesa nodrošināšanai.

ES Digitālo zaļo sertifikātu Latvijā ieviesīs līdz jūnija vidum

Lai nodrošinātu Digitālā zaļā sertifikāta risinājuma ieviešanu Latvijā, valdībā tika atbalstīta Veselības ministrijas iecere deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju. Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo ES regulu spēkā stāšanās.

Pilotprojekts pakāpeniskai un epidemioloģiski drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai

Ministru kabinets apstiprināja, kā īstenot pilotprojektus pakāpeniskai un epidemioloģiski drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai, lai pēc iepriekš izstrādātām vadlīnijām pārbaudītu epidemioloģiski drošu kultūras pasākumu norises iespējamību gan kultūrvietu apmeklētājiem, gan to darbiniekiem. Pilotprojektu izstrādi un īstenošanu plānots veikt ciešā Kultūras ministrijas, kultūras notikumu, pasākumu rīkotāju, Veselības ministrijas un Slimību un profilakses kontroles centra sadarbībā. Pirmais pilotprojekts būs iespēja no 21. aprīļa līdz 4. maijam, iepriekš reģistrējoties, apmeklēt izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Pagarināts atkārtotu uzturēšanās atļauju pieprasīšanas termiņš

Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, pagarinot termiņu, līdz kuram ārvalstu pilsoņi var pieprasīt vai reģistrēt atkārtotu uzturēšanās atļauju, uzrādot ceļošanas dokumentu, kam beidzies derīguma termiņš.

Precizēti nosacījumi mototransporta vadītāja apliecības iegūšanai

Valdība apstiprināja grozījumus, kas precizē normu regulējumu attiecībā uz mototransporta vadītāju apliecības iegūšanu un pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām, nosakot, ka personām, kuras apgūst AM, A1, A2 un A kategorijas transportlīdzekļu vadīšanu, pirmās palīdzības mācību kursu praktiskās daļas individuālajā apguvē un noslēguma pārbaudījuma kārtošanā ir jāievēro citām transportlīdzekļu vadīšanas kategorijām jau iepriekš noteiktās prasības.