Izveidota informatīva kampaņa “Ceļo apdomīgi”

Ārlietu ministrija sadarbībā ar citām iestādēm un organizācijām ir izveidojusi informatīvu kampaņu digitālajā vidē #CeļoApdomīgi, kuras mērķis ir sniegt ieteikumus Latvijas iedzīvotājiem ceļošanai šovasar, kurā ietverti astoņi galvenie ieteikumi.

Covid-19 pandēmijas laikā situācija valstīs pastāvīgi mainās. Kas ir drošs šodien, rīt tāds var nebūt. Informatīvās kampaņas devīze ir “Apdomā labi, padari gudri!” un vadmotīvs ir aicināt pieņemt atbildīgu lēmumu par ceļošanu, izzinot situāciju galamērķa valstī un uzņemoties riskus. Kampaņas laikā sagatavoti astoņi tematiski vizuālie materiāli un neliels animācijas video par ieteikumiem atbildīgai ceļošanai un iespējamiem riskiem ceļojuma laikā.

“Ceļošana ir emocionāls piedzīvojums, mēs vēlamies izbaudīt šo procesu, mēs vēlamies būt bezrūpīgi un atpūsties, bet ceļošana šobrīd vēl tādu iespēju mums nesniedz, jo ierobežojumus ir noteikušas gan valstis, gan atsevišķu valstu reģioni, gan savas prasības var būt arī aviosabiedrībām un lidostām, un ceļotājam pirms došanās ceļā šis viss ir jāizpēta,” skaidroja ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Visdrošāk ir ceļot Latvijā

Ceļotāji aicināti sekot vietējā tūrisma piedāvājumam, kā arī pašiem izzināt savu valsti. Atpūtas vietās tiek ievēroti visi drošības pasākumi. Plašākas izklaides iespējas tiek piedāvātas vakcinētām un izslimojušām personām.

 

Apzinies riskus inficēties ārvalstīs!

Ja tomēr nolemts doties tālākā braucienā, ceļotāji aicināti galamērķim un tranzītam izvēlēties valstis ar zemu Covid-19 saslimstību. Jānoskaidro aktuālās ieceļošanas prasības galamērķa un tranzīta valstī. Lidostas un pasažieru pārvadātāji mēdz izvirzīt papildu prasības.

Jāapzinās, ka pasažieru pārvadātāji nesniedz pakalpojumu Covid-19 slimniekiem, tādēļ saslimšanas gadījumā jārēķinās ar ilgāku uzturēšanos ārvalstī, karantīnu, papildu izdevumiem.

Ceļotājiem drošākā ir Eiropa

Līdz ar iedzīvotāju vakcināciju un Covid-19 sertifikāta ieviešanu vienkāršāka un drošāka ceļošana ir Eiropā.

 

 

Digitālais Covid-19 sertifikāts drošākai ceļošanai

Ceļotāji aicināti izmantot digitālā Covid-19 sertifikāta priekšrocības, lai apliecinātu, ka ceļotājs ir vesels un nerada inficēšanās riskus citiem.

 

 

Plānojot ceļojumu, izvēlies uzticamu tūrisma aģentūru

Labākais padomdevējs ceļojuma plānošanā ir tūrisma aģentūras. Nozares profesionāļi pārzina situāciju ārvalstīs, palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un zinās, kā rīkoties saslimšanas vai karantīnas gadījumā.

 

Ceļojumu apdrošināšana

Neatkarīgi no galamērķa drošai ceļošanai nepieciešama apdrošināšana, tādēļ izvēlies piemērotu polisi! Apdrošināšana ir vajadzīga arī EVAK kartes īpašniekam. Aicinām izvēlēties savam ceļojumam piemērotu polisi un apdrošināties arī pret ceļojuma atcelšanas, pārcelšanas un Covid-19 riskiem.

Izvērtē riskus, dodoties uz ārzemēm peļņā

Vasarā daudzi dodas peļņā uz ārvalstīm. Drošs ir tikai legāls darbs, un darba samaksai jāatbilst padarītajam darbam. Darba meklētāji tiek aicināti pieprasīt rakstisku darba līgumu saprotamā valodā un neticēt kārdinošiem solījumiem. Nebrauc peļņā par pēdējo naudu!

Atgriešanās no ceļojuma

Atgriežoties Latvijā, jāievēro drošības noteikumi, ja tādi ir noteikti. Drošības pasākumi nav neērtība, bet gan atbildīga attieksme pret sevi un līdzcilvēkiem, lai visi varam baudīt ceļojumus arī turpmāk.

Ārlietu ministrijas kampaņas sadarbības partneri ir Veselības ministrija, Ekonomikas ministrija, Iekšlietu ministrija un Valsts policija, Satiksmes ministrija, SPKC, Latvijas apdrošinātāju asociācija, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācija,  Vieglās valodas aģentūra, NVO Sustento, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, lidosta RīgaairBaltic.

Noderīgi resursi

Ārlietu ministrija (ceļojumu brīdinājumi par valstīm un teritorijām) – www.mfa.gov.lv

Informācija par ceļojumiem Latvijā – www.latvia.travel

Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija – www.alta.net.lv

Latvijas apdrošinātāju asociācija – www.laa.lv

Slimību profilakses un kontroles centrs – www.spkc.gov.lv

Covid-19 informatīvā mājaslapa – www.covid19.gov.lv

Informācija par digitālo Covid-19 sertifikātu – www.covid19sertifikats.lv

Avots: LR Ārlietu ministrija, mfa.gov.lv