EK rada atbalsta shēmu Women TechEU jaunajām uzņēmējām

Eiropas Komisija (EK) rada atbalsta shēmu Women TechEU jaunajiem deep tech uzņēmumiem, kurus vada sievietes. Tā ir daļa no jaunās programmas Apvārsnis Eiropa aktivitātes “Inovācijas ekosistēmām”, ko papildina Eiropas Inovācijas padome (EIC), lai palīdzētu sievietēm izaugt un pilnveidot savus talantus.

Eiropas komisāre Marija Gabriela (Mariya Gabriel) skaidro: “Ar WomenTechEU starpniecību mēs vēlamies palielināt sieviešu vadītu jauno uzņēmumu skaitu un izveidot taisnīgāku un pārtikušāku Eiropas tehnoloģiju uzņēmumu ekosistēmu. Mēs uzskatām, ka šodienas atbalsts dibinātājām palielinās izredzes gūt panākumus un veicinās vispārējo Eiropas inovācijas ekosistēmu, piesaistot vairāk talantīgas sievietes.”

Women TechEU palīdz novērst dzimumu atšķirību, atbalstot uzņēmuma darbību tieši agrīnajā posmā, kas ir riskantākais. Atbalsta shēma jaunajām uzņēmējām piedāvā grantu 75 000 eiro apmērā un pirmklasīgu koučingu un mentoringu, izmantojot EIC Sieviešu līderības programmu. Pirmajā Women TechEU izmēģinājuma projektu konkursā tiks finansēti līdz pat 50 jaunajiem uzņēmumiem no ES dalībvalstīm un asociētajām valstīm.

Pretendentiem ir jābūt nodibinātiem vai līdzdibinātiem agrīnās stadijas deep tech jaunajiem uzņēmumiem, kā arī jāieņem augstākā līmeņa vadības amats uzņēmumā (izpilddirektors, CTO vai līdzvērtīgs). Uzņēmumam iesniegšanas laikā jābūt reģistrētam ES dalībvalstī vai asociētajā valstī vismaz sešus mēnešus. Projektu konkursu slēgs 2021. gada 10. novembrī plkst. 17:00 pēc Briseles laika.

Vairāk par atbalsta shēmu lasi EK mājaslapā.