Edmunds Tamanis kļūs par jauno Latvijas Zinātnes padomes vadītāju

Par Latvijas Zinātnes padomes vadītāju izraudzīts Daugavpils Universitātes (DU) Tehnoloģiju departamenta vadītājs Edmunds Tamanis, liecina Valsts kancelejas informācija.

Tamanis bija vienīgais pretendents uz šo amatu. Viņa kandidatūra jau guvusi izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) atbalstu, taču, lai stātos amatā, Tamanim vēl jāsaņem apstiprinājums Ministru kabinetā.

Tamaņa līdzšinējā darbavieta bijusi DU, kurā konkursa uzvarētājs strādājis kopš 1995.gada – kopumā vairāk nekā 25 gadus.

Pēdējos sešus gadus Tamanis pildījis DU Tehnoloģiju departamenta vadītāja pienākumus, bet pirms tam bijis universitātes G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra direktors un šajā centrā veicis arī zinātnisko darbu. Pienākumus G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centrā Tamanis apvienojis arī ar DU Zinātņu daļas vadīšanu.

Pirms tam viņš 12 gadus strādājis Fizikas katedrā, kur darbu uzsācis kā laborants, bet, atstājot katedru, bijis docētājs. Īslaicīgi Tamanis ir arī vecākais eksperts Izglītības un zinātnes ministrijā.

Latvijas Zinātnes padomes direktora amatam izvirzītais Tamanis DU ieguvis doktora zinātnisko grādu fizikā, cietvielu fizikas apakšnozarē un ļoti labi pārvalda angļu un krievu valodu.

Kā ziņots, līdzšinējā Latvijas Zinātnes padomes vadītāja Gita Rēvalde janvārī iesniedza atlūgumu, jo esošajos apstākļos viņa vairs neredzēja iespēju turpināt darbu padomē. Viņa iepriekš skaidroja, ka šis laiks viņai bijis ļoti smags, jo ļoti īsā brīdī bija ārkārtīgi daudz darbu jāpaveic – jāsadala ārkārtas granti, divu mēnešu laikā bija jāizveido jauna stratēģija, iekšējās kvalitātes sistēma, kā arī citi uzdevumi. Rēvalde uzsvēra, ka pēdējos mēnešos paveikts administratīvi intensīvs darbs ļoti īsā laika posmā.

Tāpat viņa piebilda, ka viņai nav izdevies panākt labas attiecības ar Izglītības un zinātnes ministriju.

“Es biju domājusi, ka padome ir vairāk nekā organizācija, kas varēs sniegt ieteikumus zinātnes politikā, bet realitātē tas ir tehniski birokrātisks darbs, kas īsti netiek novērtēts,” pauda bijusī padomes vadītāja.