Daugavpils vidusskolēnu ilgtspējīga biznesa projekts konkursā “Biznesa skices” iegūst 3. vietu un 1000 eiro naudas balvu

Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “EcoLife” ieguvis trešo vietu un 1000 eiro naudas balvu Swedbank biznesa plānošanas konkursā “Biznesa skices”. Daugavpiliešu piedāvāto sociālo platformu ar GreenCoin virtuālo valūtu un elektroenerģijas mērītāju dabai draudzīgu paradumu veicināšanai novērtējuši arī iedzīvotāji, kas pūļa finansējuma platformā “Projektu banka” investējuši jauniešu projektā 2118 eiro un atdevuši par to 1546 balsis.

“EcoLife” panākumus konkursā noteica konkursa žūrijas un sabiedrības vērtējums – balsu skaits un savāktā finansējuma apjoms kolektīvā finansējuma platformā konkursa finālā. Konkursa “Biznesa skices” 1. kārtā skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas iesniedza 83 biznesa plānus, no kuriem žūrijas vērtējumā labākie 20 tālāk radīja sava produkta reklāmas video un izstrādāja kampaņas pūļa finansējuma piesaistīšanai, ko  10 labākajām komandām pēc tam bija iespēja īstenot dzīvē. Finālā iekļuvušo jauniešu inovatīvie produkti un pakalpojumi klimata pārmaiņu mazināšanai un sabiedrības mazaizsargāto grupu atbalstam kopumā piesaistījuši 16 858 eiro lielu pūļa finansējumu.

“Konkursā mēs iemācījāmies uztvert uzņēmējdarbību kā profesionālo sportu – lai gūtu panākumus, nepieciešams nepārtraukti pilnveidoties un augt. Mūsu galvenais princips ir mācīties no kļūdām un Swedbank konkurss ir vieta, kur mācības no kļūdām var gūt visātrāk un efektīvāk. Tas mums bija arī izcils starta atspēriens, kas sniedza pieredzi, zināšanas un finansējumu turpmākajai darbībai,” stāsta Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmuma “EcoLife” vadītājs Renards Skutels.

 “Konkurss ir biznesa plānošanas platforma, kur jauniešiem droši darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt dažādus uzņēmējdarbībā noderīgus rīkus. Esam gandarīti par jauno uzņēmēju aizrautību un spožajiem rezultātiem atbalstītāju uzrunāšanā. Vienlaikus komandām piesaistītās balsis un nauda bija kā sava pakalpojuma vai produkta pieprasījuma tests, ļaujot arī ieraudzīt uzlabojamo un jaunus darbības virzienus. Neatkarīgi no vietas konkursā, ceram, ka visas komandas izmantos konkursa atziņas un turpinās attīstīt savus uzņēmumus,” stāsta žūrijas komisijas priekšsēdētājs un Swedbank Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.

Konkursa “Biznesa skices” vietu sadalījums un atbalstītāju piesaistītais finansējums un balsis pūļa finansējuma platformā:

1.vieta un 3000 eur naudas balva – Madonas Valsts ģimnāzijas komanda “Re-Grain” – ēdami vienreizlietojamos trauki, kas ir videi draudzīgi un dabā ātri sadalās. Komanda pūļa finansējuma platformā piesaistījusi 2195 eur atbalstītāju finansējumu un 1289 balsis.

2.vieta un 2000 eur naudas balva –  Ķekavas vidusskolas komanda “Bratus” – ilgtspējīgs kredītkaršu turētāju no koka elegantā dizainā jeb kociņmaciņš. Komanda pūļa finansējuma platformā piesaistījusi 2160 eiro un 1480 balsis.

3.vieta un 1000 eur naudas balvaDaugavpils Valsts ģimnāzijas komanda “EcoLife” – sociālā platformu ar GreenCoin virtuālo valūtu un elektroenerģijas mērītāju dabai draudzīgu paradumu veicināšanai. Komandas idejā atbalstītāji investējuši 2118 eiro un 1546 balsis.

4.vieta –  Babītes vidusskolas komanda “Krūze un  Jūra”  – skolnieces izveidojušas apgleznotas krūzes ar jūras ainavu estētiskam baudījumam attālinātajā un vienmuļajā ikdienā. Komanda no atbalstītājiem savākusi 1644 eiro un 1320 balsis.

5.vieta – Valmieras tehnikuma komanda “Blind ABC” – braila raksta tāfelīte ar skaņas elementiem neredzīgiem bērniem alfabēta apgūšanai. Komanda piesaistījusi 3505 eiro un 943 balsis.

6.vieta – Valmieras tehnikuma komanda “Spoonable” – daud6.zfunkcionāls instruments ēšanas atvieglošanai cilvēkiem ar Parkinsona slimību. Komanda piesaistījusi 2020 eiro un 670 balsis.

7.vieta – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas komanda “Kechi” – daudzfunkcionāls klipsis no vegāniskās ādas drošai un ērtai vadu organizēšanai. Komanda piesaistījusi 330 eiro un 115 balsis.

8.vieta –  Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas komanda “Clay Play” – dabai draudzīgas krāsojamās grāmatas 3D formātā – krāsojamās rotaļlietas. Komanda piesaistījusi 945 eiro un 509 balsis.

9.vieta – Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas komanda “Ekomatiks” – zaļākai planētai komplekts ar augu bioloģiski noārdāmā podiņā un lietotni tā izaudzēšanai. Komanda piesaistījusi 541 eiro un 107 balsis.

10.vieta – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda “La Lumi” – dizaina lampas no otrreiz izmantotām trīslitru burkām.  Komanda piesaistījusi 1400 eiro un 443 balsis.

Swedbank sadarbībā ar praktiskās izglītības programmu Junior Achievement Latvia un kolektīvā finansējuma platformu “Projektu banku” organizētais konkurss “Biznesa skices” ir biznesa plānošanas sacensība to vidējās un profesionālās izglītības iestāžu vecāko klašu un kursu audzēkņiem, kuru skolās izmanto Junior Achievement Latvia mācību metodi Skolēnu mācību uzņēmums. Visi konkursa dalībnieki iegūst vērtīgas biznesa zināšanas un iemaņas, un trīs labākās komandas saņem reālas naudas balvas sava biznesa uzsākšanai (1. vieta – 3000 eiro, 2.vieta – 2000 eiro, 3. vieta – 1000 eiro). Plašāka informācija konkursa interneta vietnē konkurss.biznesaskices.lv/.