Daugavpils Universitātei vēsturiski panākumi 31. Universiādē vieglatlētikā

2021.gada 10.jūlijā Ogres stadionā norisinājās Latvijas 31. Universiādes sacensības vieglatlētikā. Augstskolu kopvērtējuma ieskaitē vīriešu konkurencē uzvaru ieguva Daugavpils Universitāte (DU).
Latvijas 31. Universiādes sacensībās vieglatlētikā vīriešu konkurencē sacentās vieglatlēti no 9 Latvijas augstskolām, sadalot godalgas 9 disciplīnās. Augstskolu kopvērtējumā vīriešiem 1.vietā ar 243 punktiem ierindojās Daugavpils Universitāte, 2.vietu ar 240 punktiem ieguva Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un 3.vietu ar 169 punktiem – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Savukārt sieviešu konkurencē sacentās sportistes no 7 augstskolām, piedaloties 8 dažādās disciplīnās. Sieviešu kopvērtējumā 1.vieta ar 175 punktiem – LSPA, 2.vietu ar 173 punktiem ieguva Latvijas Universitāte (LU), bet 3.vietu ar 170 punktiem izcīnīja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

Daugavpils Universitātes vīriešu vieglatlētikas komanda var lepoties ar izciliem un vēsturiskiem panākumiem, pirmo reizi dalības vēsturē iegūstot uzvarētāju kausu komandu kopvērtējumā.

Kopā DU sportisti izcīnīja 6 godalgotas vietas individuālajā vērtējumā:
1. vieta 3000 m soļošanā Andrim Dudelam;
2. vieta 3000 m soļošanā Mārtiņam Lielupam;
2. vieta šķēpa mešanā Pāvelam Pancerko;
3. vieta 3000 m skrējienā un 3. vieta šķēpa mešanā Santim Setkovskim;
3. vieta tāllēkšanā Valdim Kromānam.

 

Neskatoties uz ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas apstākļos, sportistu treneri spēja rast veidus kā turpināt treniņus un motivēt savus audzēkņus! Dalībniekus atbalstīja un startam universiādē sagatavoja treneri Sergejs Petrakovs, Andrejs Domaņins, Dmitrijs Hadakovs, Vjačeslavs Grigorjevs, Pjotrs Sardiko un Irina Veļecka.

Informācijas avots:

studentusports.lv

www.facebook.com/DaugavpilsUniversitate