Daugavpilietis Dmitrijs Valainis izcīnijis 3.vietu Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā

Paralimpiskais paukotājs Dmitrijs Valainis, piedaloties Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā Polijā, izcīnijis 3.vietu. 

Polijā no 3. jūlija līdz 12. jūlijam norisinās Pasaules čempionāts un Pasaules kauss ratiņpaukošanā, kurā piedalās arī trīs sportisti no Latvijas – daugavpilieši Dmitrijs Valainis, Oļegs Garkuls-Gurevičs un Andrejs Šatrevičs. Sportistus sacensībās atbalsta treneris Aleksandrs Pļaskins.

Šī ir pēdējā iespēja paukotājiem kvalificēties Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies no 24.augusta līdz 5.septembrim. D. Valainis un O. Garkuls-Gurevičs startē špagas un floretes disciplīnās, savukārt A. Šatrevičs startē špagas disciplīnā.

Dmitrijs Valainis pārstāv Epee C klasi, un pasaules reitingā pirms sacensībām Polijā ieņēma 2.vietu ar 141 punktiem, vien dažus punktus atpaliekot no ranga līdera, ukraiņa Serhija Šavkuna (Serhii Shavkun), taču viņa pārstāvētā klase diemžēl nav iekļauta Tokijas Paralimpisko spēļu programmā. Oļegs Garkuls-Gurevičs ar špagu Epee B klasē pasaules reitingā pirms sacensībām bija 16.vietā, savukārt floretē – 28.vietā.

Pasaules čempionāts Polijā notiek no 3.jūlija līdz 7.jūlijam, un tam uzreiz sekos arī Pasaules kausa posms, norisinoties no 7.jūlija līdz 12.jūlijam. Sacensībām sekot līdzi tiešraidē būs iespējams IWAS mājaslapā – iwasf.com/competitions/livestream/, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas sociālajos tīklos.

Avots: www.lpkomiteja.lv/jaunumi/paukotaji-devusies-uz-poliju-lai-piedalitos-tokijas-paralimpisko-spelu-kvalifikacijas-sacensibas/