Daugavpilī notiks divi starptautiska mēroga sporta notikumi –”Speedway of Nations” sacensību pusfināli

Jau daudzus gadus Daugavpilī norisinās augstākā līmeņa starptautiskas sacīkstes spīdvejā. Arī šogad Daugavpils kļūs par pasaules spīdveja epicentru, jo 17. un 18. septembrī šeit notiks starptautiska līmeņa sacīkstes spīdvejā “Speedway of Nations”. Šīs sacensības kļūs par gada nozīmīgāko sporta notikumu Daugavpilī, kā arī par vienu no lielākajiem sporta notikumiem Latvijā 2021. gadā. Sacīkstes tiks translētas visos pasaules televīzijas kanālos.

“Speedway of Nations” ir spīdveja pasaules komandu čempionāts. Turnīrs sastāv no diviem pusfināliem un diviem finālbraucieniem. Abi pusfināla braucieni notiks Daugavpilī un tajos 14 labākās pasaules komandas cīnīsies par 6 vietām finālā. Pirmajā pusfinālā, kas notiks 17. septembrī sacentīsies komandas no Polijas, Zviedrijas, Dānijas, Čehijas, ASV, Slovēnijas un Somijas. Otrajā pusfinālā piedalīsies komandas no Latvijas, Krievijas motosporta federācijas, Austrālijas, Ukrainas, Itālijas, Francijas un Vācijas spīdvejisti. Tikai sešas spēcīgākās komandas sasniegs turnīra finālu, kas norisināsies 16. un 17. oktobrī Mančestras mototrekā.

Sacīkstēs piedalīsies daudzas pasaules “Grand Prix” sērijas zvaigznes – pasaules čempioni Bartošs Zmaržliks (Polija) un Džeisons Doils (Austrālija), vairākkārtēji “Grand Prix” posmu uzvarētāji – Macejs Janovskis (Polija), Artjoms Laguta (Krievija, savu profesionālo karjeru spīdvejā juniora vecumā uzsāka tieši Daugavpils komandā), Emīls Saifutdinovs (Krievija), Leons Madsens (Dānija), Fredriks Lindgrens (Zviedrija) un Matejs Žagars (Slovēnija). Latvijas izlasi pārstāvēs un par goda vietu finālā cīnīsies 2017. gada Eiropas čempions Andžejs Ļebedevs, 2020. gada pasaules junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Oļegs Mihailovs, nākamā gada “Grand Prix” seriāla pretendentu finālists Jevgeņijs Kostigovs, šā gada junioru pasaules čempionāta finālists Daniils Kolodinskis un Eiropas junioru čempiona 2021. gadā uzvarētājs Latvijas spīdveja topošā zvaigzne Francis Gusts. Visi mūsu spīdvejisti pēdējās sacensībās demonstrē labu sniegumu un savā mototrekā pieliks visas pūles, lai iekļūtu “Speedway of Nations” sacensību finālā. Aicinām jūs būt klāt pasaules spīdveja zvaigžnu “koncertā” Daugavpilī. Divi aizraujoši vakari spīdveja mototrekā ir nodrošināti!

“Speedway of Nations” sacensību pusfināli notiks spīdveja stadionā “Lokomotīve”, Jelgavas ielā 54, Daugavpilī. Biļetes uz sacīkstēm var iegādāties lapā www.bilesuserviss.lv.

 Informācija: Spīdveja klubs “Optibet Lokomotīve Daugavpils”, www.lokomotive.lv