Darbu atsāk teju 700m garā Sauleskalna slēpošanas trase

Savulaik tūrisma nozare Krāslavas apkaimē aizsākās ar tūristu bāzi “Sauleskalns”, kas atradās Kombuļu pagastā. Šī vieta bija atpazīstama tālu aiz Latvijas robežām. Laikam ejot, mainījās apstākļi pasaulē, Latvijā un Sauleskalnā. Daba ir apveltījusi šo vietu ar neaprakstāmi skaistu dabu. Sauleskalna pakājē rotājas Baltijā dziļākais ezers Dridzis, no kalna virsotnes var redzēt daudzus apkārtnē esošos ezerus. Tieši dabas vērtības ir tās, kas cilvēkus šurp vilina.

Laika gaitā Sauleskalns ir piedzīvojis gan greznus laikus, gan pamestību. Pirms vairākiem gadiem tas no jauna bija pieejams slēpotājiem. Kādreiz tik populārā atpūtas vieta atkal lepojās ar lielu skaitu apmeklētāju. Taču apsaimniekotāji izlēma trasi slēgt. Atkal Sauleskalnā apsīka darbs un iestājās ilgstošs klusums.

Tūrisma informācijas centrs ik gadu saņem daudz jautājumu par Sauleskalnu. Gan kā par atpūtas vietu, gan kā par seno kulta vietu. Vairākus gadus ar nožēlu bija jāatbild, ka tur nekas nenotiek… Taču 2021.gada skaistā ziema nāca ar patīkamu pārsteigumu – Sauleskalns atkal gaida apmeklētājus. Ziņa izplatījās ļoti ātri, cilvēki nepacietīgi gaidīja, kad varēs slēpot skaistajā vietā.

Uz šo brīdi Sauleskalnā darbojas divas trases. Lielā kalna trase pieredzējušiem slēpotājiem un snovotājiem, ar iespēju laisties līdz pat 700 m garā nobraucienā. Mazais kalns ar pacēlāju bērniem un tiem, kas sper pirmos soļus uz kalna. Pieejama inventāra noma (slēpošanas inventārs un sniega dēļi). Trasē strādā divi pieredzējuši slēpošanas instruktori – Ilmārs Solims (+371 28240303), Jekaterina Lacka (+371 26440251) un snovošanas instruktors – Jānis Krūmiņš (+371 26633062). Visi instruktori brīvi runā latviešu, krievu un angļu valodās. Šie cilvēki ikvienu iemācīs slēpot vai snovot un baudīt ziemu.

Rezervāciju var veikt aplikācijā Bookla vai Biļešu paradīze.

Aktuālā informācija par darba laikiem un ikdienas dzīvi Sauleskalnā: www.facebook.com/sauleskalnsdridzis vai Instagram @sauleskalnsdridzis

Tālrunis uzziņām: +371 29994957.

Izbaudi ziemu vienā no skaistākajām vietā Latvijā – Sauleskalnā!

Krāslavas novada domes tūrisma informācijas centrs