Kā jau pamatskolā ieinteresēt skolēnus STEM (science, technology, engineering and mathematics) priekšmetu apguvē, lai viņi izvēlētos studēt jomās, kurās ir nepieciešami speciālisti darba tirgū, – uz šo jautājumu tiks meklētas atbildes izglītībai un nodarbinātībai veltītajā forumā «Izglītības sistēma un darba tirgus», kas tiešsaistē norisināsies piektdien, 21. maijā, plkst. 12.30–16.00. Šī būs foruma pirmā diskusija, un nākamās paredzētas 28. maijā un 4. jūnijā.

Foruma pamatideja – noskaidrot, vai Latvijas izglītības sistēma sasniedz savu mērķi un nodrošina tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu. Katra foruma diena būs veltīta noteiktam tematam – pamatizglītībai un vidējai izglītībai, augstākajai un profesionālajai izglītībai, kā arī pieaugušo izglītībai un pārkvalifikācijai.

Forumu rīko Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), un foruma dalībniekus uzrunās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un RTU rektors Leonīds Ribickis.

Pirmajā dienā, 21. maijā, dalībnieki tiks iepazīstināti ar izglītības sistēmas mērķi, savukārt nozares eksperti stāstīs par aktualitātēm vidējās izglītības iestādēs un STEM jomas un eksakto priekšmetu nozīmi tautsaimniecības attīstībā. Par to, kā motivēt jauniešu iegūt izglītību, stāstīs Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela, bet viņas kolēģe, fakultātes prodekāne Zanda Rubene stāstīs, kā kļūt par skolotāju Latvijā. Savukārt Jānis Erts, atbalsta programmas «Plecs» stratēģiskais vadītājs, dalīsies ar novērojumiem, kas kavē skolēna spēju efektīvi mācīties un ietekmē izvēli par labu studijām STEM jomā. Bet Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs un Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa piedāvās pašvaldības situācijas analīzi un priekšlikumus valstiskiem risinājumiem skolotāju noslodzei un kvalifikācijai reformētā skolu tīklā. Savukārt par interešu izglītības nozīmi skolēnu profesionālās ievirzes veidošanā, balstoties uz RTU Bērnu un jauniešu universitātes pieredzi, stāstīs RTU Sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Laine Kučinska.

Foruma pirmās dienas noslēgumā tautsaimniecības attīstības kontekstā eksperti diskutēs par skolēnu izvēles vadīšanu un izglītības sistēmas mērķu realizāciju.

Plašāka informācija un 21. maija foruma programma pieejama RTU tīmekļvietnē.

Forumu plašam interesentu lokam būs iespējams vērot tiešraidē Saeimas, IZM un RTU Facebook lapās, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.