Valsts prezidents apmeklēs Viļakas novada zemnieku saimniecību “Kotiņi”

“Kotiņu” saimnieks Aldis Ločmelis.
Foto – Valdis Semjonovs

Valsts prezidents Egils Levits nākamnedēļ apmeklēs Viļaku, kur dažādu pasākumu vidū plānota arī tikšanās ar novada lauksaimniekiem vienā no lielākajām Latvijas saimniecībām, Šķilbēnu pagasta “Kotiņos”, liecina prezidenta darba kārtība.

Plānots, ka E.Levits ceturtdien, 9.janvārī dosies uz Viļaku, lai kopā ar apkārtnes iedzīvotājiem godinātu Brīvības cīņu Ziemeļlatgalē 100. gadadienu.

Vizītes laikā plkst.9.45 Valsts prezidentam plānota zemnieku saimniecības “Kotiņi” ražošanas apskate.

Alda Ločmeļa vadītā saimniecība ir viena no lielākajiem sēklaudzētājiem valstī, kā arī ražo kviešu miltus, miežu putraimus, lobītus zirņus, rapšu eļļu un pērļu grūbas.

“Kotiņi” apstrādā 3000 ha lauksaimniecības zemes, no tā 2200 ha ir augstas kategorijas sēklas lauki, kur tiek iegūta sertificēta graudaugu un pākšaugu sēkla. Pirms diviem gadiem “Kotiņos” atklāja 2,3 miljonu eiro vērto sēklu rūpnīcu.

Turpinot vizīti, Valsts prezidents plkst.10.45 piedalīsies Latgales plānošanas reģiona kopsapulcē, kas notiks turpat saimniecības telpās.

Plkst.12 E.Levits dosies uz Šķilbēnu pagasta kultūras centru “Rekova”, kur notiks tikšanās ar Viļakas novada iedzīvotājiem. Pēc tam plānota Latvijas Valsts radio un televīzijas centra torņa apskate, kam sekos svētbrīdis Viļakas Romas katoļu baznīcā.

Plkst.15 plānota ziedu nolikšana pie Lāčplēša Kara ordeņa piemiņas zīmes pie Viļakas Romas katoļu baznīcas, bet plkst.15.30 Valsts prezidents piedalīsies piemiņas brīdī Jaškovas Brāļu kapos.

www.laukos.la.lv