Aicina skolas pieteikties medijpratības projektā un iegūt aprīkojumu skolas radio stacijai

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East” sadarbībā ar Latvijas Radio aicina Latgales reģiona jauniešus un skolotājus pieteikties dalībai medijpratības projektā “Media Lab Radio”.

REĢISTRĀCIJA: forms.gle/yyeo4Pt5WqmKhLL47

Medijpratības projekta “Media Lab” mērķis ir izglītot jauniešus un pedagogus par medijpratību. Projekts norisināsies jau trešo gadu pēc kārtas. Tā mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem.

Tiek aicinātas pieteikties komandas trīs cilvēku sastāvā. Pieteikuma anketā ir jāreģistrē arī pedagogs, kas piedalīsies ideju hakatonā. Kamēr skolēni apgūs jaunas prasmes, arī skolotājiem būs iespēja piedalīties lekcijās par komunikāciju, dezinformāciju un mūsdienu mediju pasauli.

2020. gadā par projekta Media Lab galveno tēmu kļuva radio. Projekta gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar radio lomu mediju telpā Latvijā un radio žurnālistikas darbu. Jaunieši piedalīsies praktiskajās meistarklasēs, kas palīdzēs nostiprināt iegūtās zināšanas.

Daugavpils posms norisināsies 2020. gada 8. un 9. septembrī, viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē. Šim posmam tiks atlasītas 15 komandas, kuras pieteikuma anketā vislabāk spēs pamatot savu motivāciju dalībai projektā. Daugavpils ideju hakatona trīs labākās komandas dosies uz “MediaLab” finālu, kas norisināsies Rīgā. Projekta čempionu komanda iegūs aprīkojumu skolas radio stacijai. Gaidāmas arī pārsteigumu balvas no projekta atbalstītājiem.

Reģistrācijas anketa ir jāizpilda elektroniski līdz 2020. gada 4. septembrim.

Projektu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Latvijas Radio, Latvijas Radio Latgales studija, Baltijas Mediju izcilības centrs, IREX, personības un karjeras attīstības programma Start Strong.

Dalība projektā ir bez maksas. Organizatori nodrošinās dalībniekiem ēdināšanu un izmitināšanu hakatona laikā Daugavpilī. Ceļa izdevumus sedz dalībnieki.

Projekta pasākumu laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Pasākums notiks ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, atrunātus 2020. gada 9. jūnija Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Informācija: LCB ASV Informācijas centra koordinatore, Diāna Celitāne, Tālr.: 65422483, e-pasts: diana.celitane@lcb.lv, www.facebook.com/InfoUSADaugavpils