Šī gada “Baznīcu nakts” diskusiju Lūznavas muižā piedāvā piedzīvot virtuāli

30.maijā jau septīto reizi Latvijā notiks kristīgās kultūras pasākums “Baznīcu nakts”. Lai arī ierastā “Baznīcu nakts” norise klātienē līdz ar ārkārtējās situācijas stāvokli valstī šogad nav iespējama, notikuma rīkotāji ikvienu aicina sekot līdzi “Baznīcu nakts” norisei attālināti. Arī Lūznavas muiža jau piekto reizi iesaistās šī notikuma rosinātās aktivitātēs un aicina muižā ierasto diskusiju šogad piedzīvot neklātienē.

“Baznīcu nakts” diskusija, kurā piedalās kristīgo konfesiju un laicīgo jomu eksperti, līdz šim Lūznavas muižā bija apmeklētāju interesi ļoti piesaistošs un gaidīts notikums. Neskatoties uz notikumiem pasaulē, arī šogad muižas komanda radusi iespēju ikvienam interesentam piedzīvot diskusiju, taču nedaudz citādākā veidā. Šī gada diskusijā, kuru video formātā sestdien, 30. maijā, varēs noskatīties gan divos seansos plkst. 15.00 un 16.30 uz vietas Lūznavas muižā, gan no plkst. 16.30 muižas profilā sociālajā tīklā “Facebook” (facebook.com/luznavasmuiza), ‘Covid-19’ ietekmē tiek skarti tādi būtiski jautājumi kā reliģijas un garīguma izaicinājumi digitālās komunikācijas un pašizolācijas apstākļos. Uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asoc. prof. Angelikas Juško-Štekeles jautājumiem atbild katoļu priesteris Rodions Doļa, kurš šobrīd studē Jeruzalemē, kur raksta savu maģistra darbu, iedziļinās Bībeles teoloģijas jautājumos un sniedz ieteikumus garīguma stiprināšanā. Diskusijas ieraksts, kas Lūznavas muižā veikts maija vidū, pēc “Baznīcu nakts” būs pieejams arī muižas mājaslapā luznavasmuiza.lv.

Kultūras pasākuma “Baznīcu nakts” mērķis ir allaž ir bijis aicināt iepazīt Latvijas dievnamus. Katru gadu apmeklētāji mīļi gaidīti apskatīt arī Lūznavas muižas kapelu, ko, ievērojot visus drošības noteikumus, varēs darīt arī šogad. Lūznavas muižas kapela 30. maijā interesentiem būs atvērta visu muižas darbalaiku no 10.00 līdz 18.00.

Šogad “Baznīcu nakts” Latvijā norisināsies jau septīto gadu un to kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Pasākums kļuvis par garīgu kultūras pieredzi visas Latvijas dzīvē, ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Latvijā “Baznīcu nakti” organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”. Šoreiz 30. maija vakarā notikuma rīkotāji aicina piedalīties pasākumā neklātienē – skatīties tiešraidi, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē facebook.com/baznicunakts. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas, vakars veltīts, lai sagaidītu kristīgās baznīcas svētkus Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli. Plašāk: baznicunakts.lv/.

Plašāka informācija: Inga Žirgule, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja, 29390701, 29473700, inga.zirgule@rezeknesnovads.lv; luznavasmuiza.lv