Runcim Kambalam 39 punkti neizšķirtā Latvijas kausa spēlē Rugājos

Latvijas kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē Rugājos ar 39 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Kambala, kura pārstāvētie “Garkalnes runči” spēlēja neizšķirti 87:87 ar Latgales mazpilsētas komandu.

Duelis starp Reģionālās līgas (LBL3) komandu “Rugāji” un veterānu vienību “Garkalnes runči” Latgales mazpilsētā izsauca pamatīgu ažiotāžu, jo viesu rindās spēlēja kolorītais Kaspars Kambala. Mājinieku komanda centās spēlēt ātru spēli ar daudz trejačiem, jo groza apakšā pret augumā varenākajiem veterāniem “Rugāju” komandai nebija ko pretī likt. Pirmās ceturtdaļas lielāko laiku pārsvars bija latgaliešiem, taču “Garkalnes runči” pārņēma vadību pie ceturtdaļu mijas. Otrā ceturkšņa ievadā veterāni vēl brītiņu saglabāja vadību, bet pirmā puslaika noslēdzošajās minūtēs atkal veiksmīgāki bija “Rugāju” basketbolisti, pārtraukumā ejot ar sev labvēlīgo 54:48. Jāsaka, ka Kaspars Kambala nebija ieradies tikai šova dēļ, laukumā zem groziem krājot iespaidīgus statistikas rādītājus. Jau puslaikā Kambalas kontā bija 23 punkti un deviņas izcīnītas bumbas.

Otrā puslaika ievadā mājinieki sakrāja deviņu punktu, bet varenie runči trešā ceturkšņa otrajā pusē izkausēja “Rugāju” pārsvaru. Spēles turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, līdz trešajai minūtei līdz mača beigām, kad abas vienības apmainījās ar virkni precīzu tālmetienu. Pēdējās divas minūtes aizritēja nervozi, komandām punktus gūstot no brīvmetiena līnijas. Metot soda metienus ar mainīgām sekmēm, skanot spēles beigu signālam, rezultāts uz spēles tablo bija līdzsvarā – 87:87. Tā kā Latvijas kausa izcīņā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, tad šāds rezultāts arī palika. Pāra uzvarētājs tiks noskaidrots trešdien Mežparkā.

Runču rindās Kaspars Kambala bija produktīvākais spēlētājs laukumā ar 39 gūtiem punktiem un 16 izcīnītām atlēkušajām bumbām. Iespaidīgus rādītājus sasniedza vēl viens kādreizējais LBL spēlētājs Normunds Feiebergs, kura rēķinā 23 punkti un 20 izcīnītas bumbas. “Rugāju” komandas kapteinis Elvijs Kapteinis bija savas vienības rezultatīvākais spēlētājs ar 22 punktiem, realizējos sešus trejačus. Piecus trejačus mājiniekiem realizēja Matīss Rižais, kuram kopumā 17 punkti.

Otrā šīs dienas Latvijas kausa izcīņas spēlē Liepājas sporta spēļu skola tikās ar Reģionālās līgas komandu Iecavas “Dārtija”. Kurzemnieku rindās galvenās lomas spēlēja vairāki basketbolisti, kuriem sezonā paredzēta vieta “Liepājas” galvenās komandas sastāvā Latvijas – Igaunijas līgā. “Liepājas” farmklubs jau ar mača ievadu pārņēma vadību un visai droši kontrolēja spēli pirmajā puslaikā, spēles vidū esot priekšā ar 40:32. Trešajā ceturksnī “Dārtija” saņēmās un izvirzījās vadībā, taču viesu pārsvars ilgi nenoturējās, liepājniekiem atgūstot spēles vadības grožus un aizvedot maču līdz uzvarai ar 84:71.

Avots: http://sportacentrs.com

Autors: Emils Ozerinskis