Preiļos notiks seminārs pedagogiem un vecākiem, kuriem ir bērns ar autismu/ autiskā spektra traucējumiem

Preiļos 10. un 11. jūlijā seminārs pedagogiem un vecākiem, kuriem ir bērns ar autismu/ autiskā spektra traucējumiem.

Autisms ir divdesmit pirmā gadsimta kaite, kura diemžēl savu uzvaras gājienu “svin” tieši šobrīd. Laikā, kad zinātnes attīstība ir gājusi lielu soli uz priekšu, dažādu vides faktoru iespaidā tieši pēdējos gados autisms tiek noteikts veselu vecāku bērniem. Bērniņa ienākšana ģimenē ir liels prieks un milzu atbildība. Atbildība kļūst divtik liela, kad vizuāli it kā veselam bērnam tiek manītas autisma iezīmes. Apkārtējie, kas nezina, kas ir autisms, bieži uzlūko vecākus ar nosodījumu, ka viņu bērns neprot uzvesties un vecāki nav pievērsuši viņam uzmanību.

Saprotams, atbalsts ir vajadzīgs ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, kuri ir vieni ar diagnozi – autisms. Mazpilsētās ir ierobežotas iespējas saņemt atbalstu speciālistu trūkuma dēļ. Nogādāt bērnu pie speciālistiem lielajās pilsētās, kurās ir praktiķi darbā ar autisma bērniem, ir laikietilpīgi un finansiāli dārgi. Lai arī laikietilpīgs un ne bez sarežģījumiem, ir iekustināts process, lai arī Preiļu, Aglonas, Riebiņu, Vārkavas un Līvānu novadu ģimenēm būtu iespēja tuvāk dzīves vietai tikties ar augsta līmeņa speciālistu.

Lai informāciju par galvenajām ABA terapijas tēzēm nodotu iespējami lielākam cilvēku skaitam, gan vecāki, gan pedagogi tiek aicināti uz divu dienu semināru – 10. jūlijā tiks aplūkota tēma “Kā sadarboties ar bērnu, kurš nesadarbojas?” un 11.jūlijā tiks aplūkota tēma “Kā saprast un mainīt bērna uzvedību?”. Vietu skaits seminārā, kurš notiks Preiļu 1.pamatskolas sarīkojumu zālē no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00, ir ierobežots, obligāta ir reģistrēšanās semināram uz abām divām dienām līdz 8.jūlijam: docs.google.com/