Lūznavā notiks seminārs “Tradicionālās krāsas vēsturisko ēku restaurācijā”

Sadarbojoties ar Lūznavas muižu, ceturtdien, 17. septembrī, Latvijas piļu un muižu asociācija aicina uz praktisku semināru “Tradicionālās krāsas vēsturisko ēku restaurācijā un atjaunošanā”. Pieteikšanās līdz 15. septembrim.
Seminārā tiks sniegts ieskats par tradicionālajiem apdares veidiem vēsturiskajās ēkās, par tradicionālo krāsu pigmentiem, saistvielām un to pielietošanu, kā arī notiks praktiskais darbs – zviedru/miltu krāsas vārīšana un lietošana, balstoties Lūznavas muižas kompleksa vēsturiskās ēkas – vecās koka skolas – piemērā. Seminārā aicināti piedalīties Latvijas piļu un muižu asociācijas biedri, kultūras mantojuma nozares darbinieki, studenti un citi interesenti. Piedalīšanās seminārā ir bezmaksas, tam lūgums pieteikties līdz 15. septembrim, rakstot muiza@luznava.lv.
Papildus informācija muiza@luznava.lv vai 29390701.
Lūznavas muižā paredzēto semināru rīko biedrība “Latvijas piļu un muižu asociācija”, tā norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
17. septembra “Tradicionālās krāsas vēsturisko ēku restaurācijā un atjaunošanā” semināra programma:
No 13.30 reģistrācija
14.00–14.05 Semināra atklāšana. Iveta Balčūne, Rēzeknes novada Lūznavas muižas pārvaldniece, Latvijas Piļu un muižu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece
15.15–18.15 Tradicionālo krāsu pigmenti, saistvielas un to pielietošana. Praktiskais darbs – Zviedru/miltu krāsas vārīšana un lietošana. Lūznavas muižas kompleksa vēsturiskās ēkas – vecās koka skolas piemērs. Edgars Raitums, praktiķis – restaurators, tradicionālo apdares materiālu izgatavotājs, SIA “RAITUMS AB”
18.15–19.00 Lūznavas muižas apskate