Līvānu vokālā studija “Spurgaliņas” Terēzes Brokas jauno dziedātāju konkursā iegūst 1.vietu

2020.gada 18.janvārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika X Terēzes Brokas Jauno dziedātāju konkurss. Šajā konkursā piedalījās Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas vokālā studija “Spurgaliņas” un savā grupā ieguva 1. vietu. Prieks par šādu rezultātu, jo konkursos dalībnieku uzstāšanās kļūst ar katru gadu profesionālāka.

Agrāk šim konkursam bija Staņislava Broka vārds, taču, sākot ar šo gadu, tam tika nolemts dot Terēzes Brokas (1925 – 2018) vārdu, atstājot Staņislava Broka vārdu jauno kordiriģentu konkursam.

Konkursam 11 grupās bija pieteikti 47 solisti un 17 lielāka sastāva kolektīvi (dueti, trio, ansambļi) no Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu Mūzikas skolas, Krāslavas Mūzikas skolas, P.Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas, Dagdas Mūzikas un mākslas skolas, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas, Kokneses Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Aglonas bazilikas Kora skolas, Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas.

Dalībniekiem bija jāizpilda obligātais skaņdarbs – kāda no latgaliešu tautasdziesmām un brīvas izvēles tautasdziesma. Prieks, ka tik daudzi bērni un jaunieši dzied latgaliešu valodā, tādejādi saglabājot latgalisko identitāti un tradīcijas mūsdienu modernajā pasaulē.

Paldies visiem par ieguldīto darbu, sadarbību un sapratni.

Skaidrīte Bulmeistere, J. Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece izglītības jomā, vokālās studijas “Spurgaliņas” skolotāja