Līvānu sācis darboties Jaunais tirgus

1. augustā Līvānos, Rīgas ielā 8 c, svinīgi pārgriežot lentu, tika atklāta ielu tirdzniecības vieta “Jaunais tirgus”, kuras ierīkošanu finansēja Līvānu novada pašvaldība. Pārgriezt lentu tika aicināts Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, būvnieka – SIA “Jēkabpils PMK” – valdes priekšsēdētājs Māris Dimants un zemnieku saimniecības “Bitenieki” īpašnieks Pāvels Limans – tirgotājs, kurš pirmais saņēma atļauju tirdzniecībai jaunajā tirdzniecības vietā.

Tirgus placi ieskandināja  folkloras kopa “Rožupis veiri” un iedancoja deju kolektīvs “Dubnava”, bet ar humoristiskiem skečiem visus klātesošos izklaidēja Līvānu amatierteātris. Katrs, kurš šajā dienā tirdziņā iegādājās kādu preci, guva iespēju piedalīties “laimes rata” izlozē un saņemt balvā kādu no Līvānu stikla pūšanas darbnīcā tapušajiem izstrādājumiem, grāmatu par Līvāniem, tirgotāju ziedotos dārzeņus vai kādu vietējo ražotāju gardumu.

Uzrunājot klātesošos, domes priekšsēdētājs Andris Vaivods pauda pārliecību, ka Jaunais tirgus būs ļoti pieprasīts, jo tas bija vajadzīgs gan iedzīvotājiem, gan vietējiem zemniekiem, piemājas dārziņu īpašniekiem un mājražotājiem. Priekšsēdētājs arī pateicās tirgotājiem un iedzīvotājiem par pamudinājumu ierīkot šādu tirdzniecības vietu.

Jaunajā tirgū ir 20 pastāvīgās tirdzniecības vietas (tirdzniecībai var pieteikties rakstot iesniegumu Līvānu novada domei), kā arī ir iespēja katru dienu (izņemot pirmdienas) no 8.00 līdz 8.30 uz vietas saņemt atļauju vienas dienas tirdzniecībai.

Tirdzniecības vieta darbosies otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 7.00 līdz 15.00, bet pirmdienās tā būs slēgta. Tajā atļauta tirdzniecība ar vietējo audzētāju un mājražotāju pārtikas precēm, dārza un meža veltēm, stādiem, grieztiem ziediem u.tml. Ja ir brīvas tirdzniecības vietas, tad pieļaujama tirdzniecība arī ar vietējo amatnieku izstrādājumiem. Tirgū nav atļauts tirgoties ar rūpniecības precēm. Ar tirdzniecības vietas iekšējās kārtības noteikumiem var iepazīties šeit.

Tirgus izveides darbu ietvaros tika veikti: teritorijas sagatavošanas darbi (uzmērīšana un robežu nospraušana, apauguma noņemšana, kabeļu komunikāciju aizsargāšana, esošā ceļa seguma demontāža); bruģakmens seguma izbūve (zemes darbi 700m2 un bruģakmens seguma izbūves darbi); elektrotehniskie darbi (pieslēgums elektroapgādes tīkliem un teritorijas apgaismojuma izbūve (LED tipa gaismekļi uz dekoratīviem balstiem)); lietus kanalizācijas tīklu izbūve; ūdens brīvkrāna izbūve un ūdensvada pievada izbūve; 10 tirdzniecības nojumju (koka karkass ar koka spāru jumta konstrukciju un metāla profillokšņu jumta segumu) piegāde un uzstādīšana; 2 bioloģisko tualešu uzstādīšana un dekoratīvās aizsargsienas izbūve; projektēšanas un autoruzraudzības darbi.

Tirgus izveides darbi tika veikti par pašvaldības līdzekļiem. Darbus veica SIA “Jēkabpils PMK”.