Līvānos notiks XXI Starptautiskais masku tradīciju festivāls

Šogad XXI Starptautiskais masku tradīciju festivāls norisināsies Līvānu novadā 15. un 16. februārī.

Festivāla programmā paredzēti masku gājieni ar īstiem rituāliem un norisēm lauku sētās Turku un Rožupes pagastos , improvizētas masku izrādes Līvānu novada Kultūras centrā, Lielais masku gājiens uz Tradīciju kalnu, Meteņa dzīšana un festivāla noslēguma rituāls Tradīciju kalnā Līvānos. Īpaši atraktīva un aizraujoša būs individuālo masku izrādīšanās. Interesanta un izziņas bagāta solās būt masku konference un meistardarbnīcas Līvānu novada Kultūras centrā. Tajās dažādu Latvijas novadu un arī ārvalstu grupas un speciālisti stāstīs par tradīcijām un demonstrēs masku gatavošanu. Turpat būs skatāma arī masku ekspozīcija.

Festivālā piedalīsies 24 masku grupas no Rīgas, Tārgales, Smiltenes, Limbažiem, Katlakalna, Mārupes, Mālpils, Ogres, Vidrižiem, Suntažiem, Salacgrīvas, Saulkrastiem, Dagdas, Tilžas, Galēniem, Preiļiem, Kalupes, un tās demonstrēs dažādas maskošanās tradīcijas. Būs sastopami: budēļi, čigāni, buki, kaitys, pakukas, ķekatas, vecīši, Katrīnas bērni, vecaji jeb paurīši, Vidzemes čigāni, Ziemassvētku čigāni un citas masku grupas.

Lietuvu pārstāvēs Ukmerģes folkloras kopa “Pyniava”, Igauniju – Tartu folkloras klubs “ Maatasa”, Baltkrieviju – Minskas folkloras draugu kopa, Krieviju – Saratovas folkloras grupa “Zabava”.Gaidām arī tālākus ciemiņus – Āfrikas mītisko masku grupu no Kamerūnas.

Festivālu organizē: Līvānu novada dome un Latvijas Folkloras biedrība.

Atbalsta:  Valsts Kultūrkapitāla fonds.