Līdz 23. oktobrim pagarināta pieteikšanās Nikodema Rancāna balvai

Latgaliešu kultūras biedrība pagarina termiņu, kurā skolotāji (arī bērnudārzu audzinātāji un augstskolu pasniedzēji) var pieteikties uz Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu.

Atgādinām, ka jau sesto gadu pēc kārtas notiek Nikodema Rancāna vārdā nosauktais konkurss Latgales pedagogiem. Šogad īpaši tiek aicināti pieteikties skolotāji, kas rūpējas par latgalisko vērtību saglabāšanu un stiprināšanu.

Visi nominanti tiks vērtēti trijās grupās: pirmsskolas izglītības iestāžu, skolu un augstskolu pedagogi. Kā arī tiek aicināti pieteikties jaunie mācībspēki ar darba stāžu mazāku par trīs gadiem un skolotāji, kas māca kādu praktisku amatu.

Visās nominācijās pretendentiem tiks piešķirti papildu punkti pie izvērtēšanas, ja mācību process tiek organizēts arī latgaliešu valodā. Šogad konkursā ir ieviests jauninājums – ņemot vērā pēdējā laika aktualitātes, visās nominācijās pretendentiem pašu spēkiem vai ar konkursa rīkotāju atbalstu būs jāsagatavo arī īsa video nodarbība.

Nikodema Rancāna konkursa balvu ir iedibinājusi Latgaliešu kultūras biedrība (LKB) un konkursa rīkošanu īsteno kopā ar sadarbības partneriem. Ar konkursa nolikumu un tam pievienoto pieteikuma anketu var iepazīties LKB mājas lapā latgalisubidreiba.mozello.lv, kā arī latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv. Tātad līdz 23. oktobrim tiek gaidīti pieteikumi.

Noslēgumā jāatgādina, ka izcilais katoļu garīdznieks un pedagogs Nikodems Rancāns (1870–1933) ir Latgales pirmās atmodas darbinieks ar iespaidīgu devumu Latgales kultūrā un izglītībā. Balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija katru gadu tiek rīkota kādā no Latgales pašvaldībām. Iepriekšējos gados balvas pasniegšanas ceremonija ir notikusi Rēzeknē, Ludzā, Viļānos, Preiļos. Šogad noslēguma pasākums tiks rīkots 27. novembrī Rēzeknes novada Nautrānu pagasta Rogovkā.

Apskatiet nolikumu, aizpildiet pieteikuma anketu un nosūtiet to līdz 23. oktobrim!

Sīkāka informācija pa tālruni 26393531 vai rakstot uz epastu latgalisubidreiba@gmail.com