Latvijas volejbolisti pēc 25 gadu pārtraukuma kvalificējas Eiropas čempionāta finālturnīram

Latvijas vīriešu volejbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Kipras galvaspilsētā Nikosijā pēdējā cīņā pārspēja Kipras valstsvienību un otro reizi izlases vēsturē spēlēs finālturnīrā. Latvija pārspēja Kipru ar 3-0 (25:15, 25:21, 25:23).

Pirmā seta sākumā līdzīga cīņa noritēja līdz 12:11 Latvijas izlases labā. Servējot cēlājam Denisam Petrovam, Latvijai izdevās gūt trīs punktus pēc kārtas, bet seta beigās pretinieki jau pietaupīja daļu labāko spēlētāju otrajam setam – 25:15.

Otrajā setā pēc diviem pēc kārtas Nikolaosa Elefteriu “eisiem” pa Romānu Saušu rezultāts kļuva 4:2 Kipras labā. Tomēr tūlīt, servējot Atvaram Ozoliņam, tika gūti četri punkti pēc kārtas – 6:4. Vairākkārt pretinieki panāca latviešus, bet beigas piederēja Latvijas izlasei, komandas kapteinim Tomam Švanam bloķējot Sotiri Siapani – 25:21.

Trešajā setā pēc Ozoliņa “paipa” pa tīkla trosi latvieši nokļuva iedzinējos ar 3:6. Tūlīt gan rezultāts tika izlīdzināts, un “virves vilkšana” turpinājās līdz seta beigām. Jau otrā seta vidū Egleskalnu bija nomainījis Kristaps Platačs, bet trešā seta beigās, kad rezultāts kļuva 22:21, potīti pagrieza Petrovs, viņa vietā laukumā dodoties Edvīnam Skrūderam. Tieši Edvīns pēdējā izspēlē uzņēma bumbu aizsardzībā, bet ar Švana bloku Latvija pielika punktu gan setam ar 25:23, gan spēlei ar 3-0, gan turnīram ar izcīnītu pirmo vietu.

Visvairāk punktus Latvijas izlases labā sakrāja Ozoliņš, kurš guva 15 punktus. 10 punktus sakrāja Platačs, 9 punkti tika Saušam, pa 8 – Egleskalnam un Švanam, 4 punkti Zigurdam Adamovičam, 1 – Denisam Petrovam, bet vēl laukumā bez “libero” Ingara Ivanova devās arī Skrūders un Renārs Pauls Jansons.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Sotiris Siapanis.

Latvija ar 12 punktiem finišēja pirmā, otro vietu ar tikpat punktiem ieņēma Spānija, Moldovai tika septiņi, Kiprai – pieci punkti.