Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis viesojas Balvos

8.septembrī Balvos viesojās Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, LBS ģenerālsekretārs Kaspars Ciprus un LBS valdes loceklis Klāvs Olšteins, lai iepazītos ar sporta attīstību Balvu novadā, īpaši basketbola attīstību. Šī gada sākumā ievēlētajam LBS prezidentam Raimondam Vējonim šī bija viena no reģionālajām vizītēm, kuras laikā viņš iepazīstas ar sporta attīstību pašvaldībās un Latvijā kopumā. Interesējas, kas notiks ar sporta skolām pēc Administratīvi teritoriālās reformas, kad novadi apvienosies. Viņa interese ir, lai sporta skolās ienāktu 3×3 basketbols, kuru veiksmīgi var spēlēt arī āra sporta laukumos, nav nepieciešams tik liels skaits bērnu vai jauniešu, lai nokomplektētu komandu.
Raimonds Vējonis atzina, ka ir ieinteresēts, lai novados būtu jaunieši un lai jaunieši arī fiziski attīstītos, bet neaizmirstu arī par mācībām, jo ļoti svarīgi ir sabalansēt izglītošanos ar sportošanu.
Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs un Sporta skolas direktore Ludmila Beļikova ciemiņiem izrādīja Balvu pilsētā esošās sporta bāzes – Balvu pilsētas stadionu, Balvu pamatskolas stadionu un sporta zāli, Balvu Valsts ģimnāzijas stadionu, sporta zāli, Balvu Sporta skolas peldbaseinu, Balvu Sporta skolu, kā arī bijušā gaļas kombināta teritoriju, kur pašlaik tiek īstenots projekts, kura rezultātā plānots izveidot industiriālo teritoriju.
Pēc tam viesi devās uz Balvu Valsts ģimnāziju tikties ar skolēniem. Tagadējais Latvijas Basketbola savienības prezidents un bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis ģimnāzistiem un arī sportistiem no Rugāju novada vidusskolas pastāstīja par savu prezidentūras laiku, ko nozīmē būt valsts prezidentam, ko dara valsts prezidents, kā arī atbildēja uz skolēnu interesējošajiem jautājumiem. No kuriem viens, piemēram, bija, vai prezidentam bija savs pavārs. Uz ko Raimonds Vējonis atbildēja, ka nē.
Bet par Latvijas Basketbola savienību, tās virzieniem, izlasēm un sasniegumiem klātesošajiem pastāstīja LBS ģenerālsekretārs Kaspars Ciprus.
Lai veidojas veiksmīga sadarbība, un basketbols Balvu novadā turpina attīstīties!
Tiem zēniem un jauniešiem, kuri vēlētos izmēģināt spēkus un izaicināt sevi basketbolā ir iespēja pietiekties treniņiem Balvos pie trenera Arņa Voikas. Gaida 2011. – 2013. gadā dzimušos zēnus, 2008.-2009.gadā dzimušos zēnus un 2003. – 2005.gadā dzimušos jauniešus. Treneris Arnis – 29432008.