Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2019” Rēzeknē

Ir sākušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019”.

22. februārī no plkst. 12.00 Rēzeknē notiks Latgales reģiona amatierteātru skate, kopumā piedāvājot noskatīties 5 izrādes, ko teātri izspēlēs gan Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3), gan Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97).

Skatītājiem būs iespēja redzēt Līvānu amatierteātra (režisore Ilze Kārkle), Kokneses amatierteātra (rež. Inguna Strazdiņa), Rēzeknes Tautas teātra (rež. Māra Zaļaiskalns), Lubānas amatierteātra “Priekšspēle” (rež. Ilze Kraukle) un Aizkraukles Tautas teātra (reži. Inguna Strazdiņa) izrādes.

Rēzeknē iestudējumus vērtēs teātra zinātnieces Edīte Tišheizere, Līga Ulberte un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš. Skates “Gada izrāde 2019” fināls notiks 2020. gada 18., 19. aprīlī Dailes teātrī.

Amatierteātru skati Rēzeknē īsteno Latvijas Nacionālais kultūras centrs (www.lnkc.gov.lv/nozares/amatierteatri/) sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”.

Ieeja izrāžu skatē Rēzeknē ir bez maksas.

Amatierteātru iestudējumu skates PROGRAMMA Rēzeknē:

Sestdien, 2020. gada 22. februārī

Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3

12.00–12.40    Antons Čehovs “Bildinājums”

Līvānu novada Līvānu KC amatierteātris

Režisore Ilze Kārkle

Šī gada rudenī Līvānu amatierteārim apritēs 70 gadi, kopš 1950. gadā Līvānu kultūras namā tika nodibināts dramatiskais kolektīvs. Šo 70 gadu laikā lugu kamolu uz priekšu ir ritinājuši četri režisori – Lauma Balode, Anna Pabērza, Rima Livmane un Ilze Kārkle, kuru vadībā ir iestudētas vairāk kā 120 lugas, viencēlieni un skeči. Teātrī darbojas 28 dažāda vecuma aktieri, kopā viņi jūtas kā liela ģimene ar savu teātra mīlestību, spēlēt prieku un tradīcijām. Lugu iestudējumus amatierteātris ir izrādījis tuvākos un tālākos Latvijas novados, piedalījušies dažādos festivālos un salidojumos Latvijā un ārpus tās robežām. Tas ir kolektīvs ar savu seju, raksturu, spītu un neizsīkstošu enerģiju.

 

Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā, Atbrīvošanas alejā 97

13.30–15.10    Harijs Gulbis “Cīrulīši”

Kokneses amatierteātris

Režisore Inguna Strazdiņa

Harija Gulbja 1974. gadā uzrakstītā luga nenoveco un nes savu vēstījumu cauri laikiem. Mums katram ir savas izjūtas, domājot par savām bērnības mājām, saviem “Cīrulīšiem”.

Kokneses amatierteātra izrāde nav par to, ka Zelma nespēj atstāt mājas, kurās nodzīvots viss mūžs, bet par viņas vēlmi nebūt bērniem par nastu. Pēdējās vakariņās “Cīrulīšos” Zelma atklāj, cik maz pazīst savus bērnus jeb, Gulbja vārdiem runājot, “bērnus, kas kļuvuši par tādu līdz viņa vienmēr gaidīs bērnus savos “Cīrulīšos”, smeļot spēkus AKAS zīmē – latviešu spēka zīmē, jo tā ir kā vārti uz citu pasauli, kur katrs var izvēlēties savu turpmāko likteni.

 

Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3

15.30–16.50    Ontons Rupaiņs “Dzymtā zemē”

Rēzeknes Tautas teātris

Režisore Māra Zaļaiskalns

Komēdija latgaliešu valodā. Gabris pēc ilga laika dodas no Rīgas uz savu dzimto pusi, lai bagātajai līgavai Zentai pierādītu, ka arī viņš ir turīgs zemes īpašnieks. Izrādās, ka situācija ir mainījusies, un visa bagātība – zeme – vairs nepieder Gabrim, bet gan sābru Annai. Attiecību līkloči un komiskas situācijas Rīgā un laukos, pārdzīvojumi un cerības, jo veca mīlestība nerūs…

Lomās: Vija Dikule, Jānis Pampe, Aldis Leidums, Ināra Apele, Sandra Juste, Rasa Deksne, Jolanta Leitāne, Kaspars Balodis, Oskars Lustiks, Gundars Kozlovskis. Telpa un kostīmi – Ināra Apele. Gaisma un skaņa – Ints Salmiņš. Smilšu animācija – Guna Miķelsone.

 

Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā, Atbrīvošanas alejā 97

17.30–18.10    Antons Čehovs “Stāsti”

Lubānas amatierteātris “Priekšspēle”

Režisore Ilze Kraukle

Jūsu vērtējumam Antona Čehova stāsti – katrs stāsts par cilvēku savstarpējām attiecībām un vērtībām, kas nav mainījušas savu nozīmi arī šodien. Stāstu autors liek mums labsirdīgi pasmieties par cilvēciskām vājībām un savdabīgām tēlu raksturu iezīmēm!

Lubānas amatierteātri pašreizējā režisore Ilze Kraukle vada 23 gadus, no 1996. gada 1. jūlija. Kolektīvā darbojas ap 15 aktieri. Katru gadu teātris iestudē vienu lugu, skečus, dzejas kompozīcijas, aktīvi iesaistās Lubānas kultūras nama rīkotajos pasākumos, amatierteātru festivālos Latvijā. Pašlaik repertuārā ir Antona Čehova “Stāsti” un Vilsa Evansa & Valentaina komēdija “Kaudzēm naudas”. Kolektīvs ir ļoti draudzīgs, jautrs un atsaucīgs sadarbībai!

 

Rēzeknes kultūras namā, Brāļu Skrindu ielā 3

18.30–19.20    Voldemārs Sauleskalns “Skaistuma karaliene”

Aizkraukles Tautas teātris

Režisore Inguna Strazdiņa

Pagastā notiek skaistuma karalienes vēlēšanas. Nevienam nav šaubu, ka uzvarēs bagātā saimniekmeita Matilde. Tomēr notiek pretējais, viņa iegūst tikai “Miss Pakaiši Galma dāmas” titulu. Par uzvarētāju kļūst kāda pavisam nezināma svešiniece. Kā gan tas varēja notikt?

Izrādes muzikālo pavadījumu spēlē kapela “Karikste”.

 

Šogad iestudējumus vērtēs teātra zinātnieces Edīte Tišheizere, Līga Ulberte un Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

www.lnkc.gov.lv/nozares/amatierteatri/

Maija Upeniece, Rēzeknes pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste, Tālr. 26106775, 29333245