Notikusi Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference

2020. gada 28. februārī Daugavpils Universitātē jau desmito reizi notika Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference.

No 35 Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 234 Latgales reģiona skolēnu 196 zinātniskās pētniecības darbi šādās zinātnes nozaru grupās –  dabaszinātnēs; sociālajās zinātnēs; inženierzinātnēs un tehnoloģijās; medicīnā un veselības zinātnēs; humanitārajās un mākslas zinātnēs.

Ir noslēgusies ZPD recenzēšana, pēc kuras tie skolēnu pētījumi, kas ieguva vismaz 40 punktus, tika izvirzīti prezentēšanai Latgales reģiona skolēnu ZPD konferencē. Labākie zinātniskās pētniecības darbi katrā zinātnes nozaru grupā tiks izvirzīti aizstāvēšanai Latvijas skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferencē, kas norisināsies Jelgavā šī gada 3.– 4. aprīlī.

Tās atklāšanā piedalījās arī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, kurš motivēja klātesošos skolniekus tiekties pēc tālākiem sasniegumiem! Konferences rīkotāji, Daugavpils Universitāte, pateicas pilsētas mēram Andrejam Elksniņam par sadarbību un atbalstu, kā arī projekta koordinatoriem – VISC komandai (Ingunai Arājai u.c.) ar kuriem vienmēr patīkami sadarboties!

“Vislielākais paldies visiem konferences dalībniekiem – skolēniem un skolotājiem! Jūsu rokās būs Latvijas nākotnes zinātne! Spraudiet augstus mērķus un tiecieties tos sasniegt! Jums viss izdosies! Daugavpils Universitātes vadības vārdā visiem vēlu veiksmi! Lai viss izdodas! Un nobeigumā paldies visām DU Zinātņu daļas meitenēm, īpaši Annai un Olitai par ieguldīto milzīgo darbu! Malači! Tā turpināt! Mēs esam komanda un komandā ir spēks!” savā FB kontā vēl DU Zinātņu prorektors Arvīds Barševskis.