Krāslavā notika fotodarbnīcas

Krāslavā no 3. līdz 5.jūlijam Krāslavas kultūras nama mākslinieciskais noformētājs un Ukrainas fotomākslinieku Nacionālās Savienības biedrs Anatols Kauškals ierobežotam dalībnieku lokam organizēja kārtējās fotodarbnīcas, sadarbībā ar Krāslavas kultūras namu, fotostudiju „Zibsnis”, tautas fotostudiju „Ezerzeme F”, z/s „Kurmīši”, zirgu sētu „Klajumi”.

Pasākumā piedalījās 15 fotogrāfi no Rīgas, Rēzeknes, Viļakas, Daugavpils un Krāslavas.

Pasākuma dalībniekus uzrunāja Krāslavas kultūras nama direktore Valda Timule un pateicās vienai no pasākuma dalībniecēm – Zaigai Šteinai par Dziesmu un deju svētkiem veltītās fotoizstādes rīkošanu Krāslavā. Direktore aicināja fotogrāfus ieraudzīt Krāslavas šarmu un sarīkot fotoizstādi, kā arī aplūkot Mētras Štelmaheres fotogrāfiju izstādi “Substances”.

Katrs no dalībniekiem bija atvedis izprintētas savas fotogrāfijas, kuras visi kopā skatījāmies un analizējām. Iniciatīva nāca arī no pašiem fotopasākuma dalībniekiem, un vakara gaitā tika noorganizēta motociklistu fotosesija pie grāfu Plāteru pils.

Otrā diena sākās 4.00 no rīta uz Krāslavas tilta, jo bija ieplānots iemūžināt Krāslavu rītausmas gaismā.

Tad fotogrāfi devās izbraukumā uz zirgu sētu “Klajumi”, kur bērnu vasaras nometnes dalībnieki rādīja savas prasmes. Pēcpusdienā kopā ar visiem interesentiem uz lielā ekrāna bija iespēja noskatīties filmu “Piļsāta pi upis”.

Saulrietu sagaidījām viesmīlīgajā zemnieku saimniecībā „Kurmīši”, kur tika fotografēti tējas (lavandas, u.c.) lauki.

Fotopasākuma pēdējā dienā – svētdien – dalībnieki varēja piedalīties un tvert mirkļus Sv.Donata dienas svinībās Krāslavas Romas katoļu baznīcā.

Pēcpusdienā, pateicoties jauniešu kluba „Kadrs” pārstāvjiem, tika saorganizēta  motociklista fotosesija uz Krāslavas bruģa.

Ļoti ceram, ka pēc tik piesātinātām dienām, būs jauka fotoizstāde par Krāslavu!

Foto – Anatols Kauškals, Ilze Onzule

Ilze Onzule, Latgales EPALE  koordinatore