Daugavpilī izveidots Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženierarsenāls”

Ņemot vērā to, ka būvdarbi pie Tehnikas un industriālā dizaina centra izveides Daugavpils cietoksnī norit saskaņā ar grafiku, pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu par šīs kultūras iestādes nodibināšanu, kas tiks veidota vēsturiskā Inženierarsenāla vietā. Formāli jaunā iestāde, kurai tuvākajā laikā tiks atrasts vadītājs, uzsāks darbu nākamā gada 1. janvārī. Savukārt centra atklāšana paredzēta 2022. gada pavasarī.

Būvdarbu pabeigšana paredzēta 2021. gada augustā, pēc tam tiks veikts iepirkums par eksponātu iekārtošanu un izvietošanu jaunajā iestādē. Pirms tam ir jāveic daudzpusīgs darbs, kas gulstas uz Inženierarsenāla vadītāja pleciem, kuram nāksies ne tikai pārdomāt ilgtermiņa rīcības plānu, bet arī izveidot darba kontaktu tīklu ar tehnikas kolekcionāriem, muzejiem un izstāžu centriem, senlietu entuziastiem. Turklāt jāsaskaņo finansējuma avoti, iespējas piedalīties projektos, objektu apdrošināšana un virkne citu jautājumu.

Tehnikas un industriālā dizaina centram ir jānoiet ceļš, kas ir līdzīgs tam, kuru savas tapšanas laikā nācās pārvarēt Marka Rotko mākslas centram. Protams, centra atšķirīgā iezīme būs izstādīto objektu specifika – retro automašīnas, tehnika un instrumenti (atbalstu ir gatavs sniegt uzņēmuma “Elektroinstruments” muzejs). Svarīga būs arī sadarbība ar Rīgas Motormuzeju, kuram Inženierarsenāls kļūs nevis par atsevišķu filiāli, bet par līdzvērtīgu partneri. Tehnikas centra personāls būs aptuveni 10-15 cilvēki.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.