Drīzumā Daugavpilī darbu atsāks Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem

6. jūlijā Dienas aprūpes centru personām ar garīga rakstura traucējumiem Arhitektu ielā, 21 apmeklēja Daugavpils sociālā dienesta vadība, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētaja Helēna Soldatjonoka, domes izpilddirektora vietniece Tatjana Dubina un Attistības departamenta atbildīgie speciālisti. Šīs vizītes laikā grupa iepazinās ar darbu, kas tika veikts ERAF lidzfinansētā projekta “Infrastruktūras pielāgošana deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai” ietvaros. Dienas centrs plāno atsākt klientu apkalpošanu no nākamās nedēļas.

Pašvaldības pārstāvji un speciālisti sniedza labu novērtējumu SIA “Belmast Būve” celtnieku darbam, kuriem, tomēr, vēl jāpabeidz dažas nianses. Izmantojot dīkstāvi ārkārtas situācijas laikā, kad centrā nebija klientu, celtnieki varēja veikt pamatīgus darbus gan iestādes teritorijā, gan arī tās iekšienē. Izveidoti namiņi nodarbībām svaigā gaisā, trenažieri, šūpoles, sporta laukums, “sajūtu taka”, ērts ūdens krāns, un pat neliela strūklaka. Uzstādītas margas un rampas cilvēkiem ar invaliditāti. Ēkas iekšpusē izremontētas radošās darbnīcas – demontētas visas vecās iekārtas, ieklāta jauna grīda, nokrāsotas sienas, nomainīti griesti un ierīkots jauns apgaismojums. Bijušās virtuves blokā, kur tagad būs izveidota kokapstrādes darbnīca, pieslēgta apkure. Tika renovētas arī visas ēkas ieejas.

Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētaja Helēna Soldatjonoka:

«Mēs palikām apmierināti ar centru Arhitektu ielā, 21, lai gan tur vēl ir jāpabeidz daži sīkumi. Tas ir ļoti patīkami, jo līdz šim pašvaldība pievērsa centram pārāk maz uzmanības. Tajā pašā laikā ir vērts atzīmēt, ka starp Sociālo dienestu un Dienas centru viennozīmīgi trūkst ciešākas komunikācijas – vajag strādāt arī šajā virzienā. Tuvākajā laikā mēs izveidosim atsevišķu darba grupu visam deinstitucionalizācijas procesam, jo ​​citi šīs kustības projekti nekustās no vietas: tas ir gan projekts “3×8” Komendanta ielā, 3 Daugavpils cietoksnī, gan bērnunams-patversme “Priedīte”, gan arī papildus darbi 18. novembra ielā 354V. Tam visam nepieciešams pievērst īpašu uzmanību».

Pēc H. Soldatjonokas domām, lai atbilstu visām mūsdienu komforta un ekspluatācijas prasībām, ir nepieciešams paveikt visas Dienas aprūpes centra ēkas, it īpaši jumta, siltināšanu. Šis priekšlikums tiks iesniegts Daugavpils domes Attīstības departamentā.

Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.