Deniss Vasiļjevs pēc īsās programmas Eiropas čempionātā daiļslidošanā ir ierindojies augstajā 5.vietā

Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs trešdien Austrijas pilsētā Grācā Eiropas čempionāta īsajā programmā uzrādīja piekto labāko rezultātu, esot labā pozīcijā, lai pacīnītos par medaļu.

Vasiļjevs programmu sāka ar teicami izpildītu trīskāršā flipa un tulupa kombināciju. Piezemējoties pēc trīskāršā akseļa, ar roku tika skarts ledus, bet pēdējais lēciens – trīskāršais lucs atkal bija perfekts. Programmā Šveices trenera Stefana Lambjēla audzēknis izcēlās ar labu slīdamību, kā arī teicami iekļāvās mūzikas ritmā.

Deniss Vasiļjevs trešdien, 22.janvārī, pēc īsās programmas Eiropas čempionātā daiļslidošanā ir ierindojies augstajā 5.vietā.

Nākamais slidojums rīt un sportistam būs nepieciešams mūsu atbalsts! Jāatzīmē, ka Denisa grupā šodien startēja 35 daiļslidotāji no vairākām valstīm.

Pirmais pēc īsās programmas ar 89,77 punktiem ir čehs Mihals Bržezina, otrais ar 88,45 punktiem ir krievs Dmitrijs Aļijevs, bet trešo vietu ar 84,63 punktiem ieņem viņa tautietis Arturs Danieljans.

Tikmēr ceturtais ar 82,77 punktiem ir gruzīns Morisi Kvitelašvili, bet Vasiļjevam ar 80,41 punktu seko vācietis Pauls Fencs.

No labāko trijnieka Vasiļjevs atpaliek 4,19 punktiem, ko iespējams sadeldēt izvēles programmā, kas tiks aizvadīta ceturtdien.

Šogad Eiropas čempiona tronis ir brīvs, jo septiņkārtējais šo sacensību uzvarētājs spānis Havjers Fernadess sportista karjeru ir beidzis.

Pērn Vasiļjevs Eiropas meistarsacīkstēs ierindojās 11.vietā, bet pirms diviem gadiem ieņēma augsto 4. vietu.

Sieviešu sacensībās Latviju Grācā pārstāvēs Angelina Kučvaļska, bet dejās uz ledus – Aurēlija Ipolito un Džejtī Mičels.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 26.janvārim.