DB: Rugājos top ilgtspējīgas dizaina mēbeles

Latgalē, Rugāju novadā ar zīmolu “Metta Steel” tiek ražotas ilgtspējīgas dizaina mēbeles mājai un sabiedriskajai telpai – metāla lampas,locīta metāla un nelīmēta ozolkoka plaukti, bāra krēsli un citi produkti.

“Gribējās radīt kaut ko skaistu un paliekošu, kaut ko tādu, ko citi neražo. Produktu ar augstu pievienoto vērtību. Apmierināt savu tieksmi pēc pašizpausmes. Iepriekšējas nodarbes uzlika rāmjus, šī nē,” stāsta zīmola “Metta Steel” idejas autors Andris Gals.

Uzņēmuma piedāvājumā ir dažādi plaukti un konsoles no locīta metāla un nelīmēta ozolkoka, kā arī radīti gaismas ķermeņi – stāvlampas un griestu lampas, mēbeļu komplekti guļamistabai, skaistumkopšanai un citi. “Mums ir vēlme parādīt to, ka pamatīgam un ilglaicīgam ir vērtība. Kāpēc cilvēkiem patīk braukt uz senatnīgām pilīm un skatīties, kā tās no akmeņiem būvētas? Skaisti! Masīvas kāpnes no ozolkoka turas jau gadus trīssimt. Un neviens nepriecājas par saplākšņa mēbelēm, kas izturējušas tikai līdz modes tendenču maiņai,” komentē A.Gals.

“Metta Steel” mēbeļu un interjera priekšmetu ražošanā tiek izmantoti dažādi Latvijā pieejami resursi – metāls, koks, betons, stikls u.c.

Vaicājot, kas ir zīmola galvenā mērķauditorija, uzņēmuma īpašniece Margita Štāle- Krēmere norāda: “Interesanti ir tas, ka mūsu smagās mēbeles sievietēm šķiet romantiskas! Bieži saņemam šādus komplimentus tieši no dāmām. Mēģinot raksturot savu klientu, varam teikt, ka tā ir personība, kas zina, ko grib, ar ambīcijām, kas vēlas atšķirties un zina savu vērtību. Mūsu klients ir vērtīga personība.”

Aktīvu pārdošanas procesu uzņēmums uzsācis tikai pagājušā gada nogalē. Šobrīd pieprasītākais produkts ir metāla konstrukcijas gulta ar betona un ozolkoka elementiem. Savukārt pērn pārdotākais produkts bija neliels, ekskluzīvs plaukts, kas der gan kā nakts skapītis guļamistabā, gan kā žurnālu galdiņš, vai arī vienkārši izdaiļo interjeru pats par sevi.

A.Gala esošais bizness saistīts ar metālapstrādes jomu, kurā viņš projektē un izgatavo kausus un iekārtas ekskavatoriem. “Metālapstrāde ir industriāla lieta, kādā brīdī smaga un neinteresanta. Man jau sen jau bija šāda doma. Vienmēr ir bijusi vēlme izgatavot kaut ko nebijušu, parādīt savu būtību caur pamatīgām mēbelēm. Šis produkts to spēj pilnībā realizēt,” saka A.Gals.

“Savukārt mana uzņēmējdarbība līdz šim ir bijusi viesmīlības pakalpojumu jomā. Man vienmēr bija vēlme radīt kaut ko paliekošu. Mana pārliecība ir, ka no Latvijā pieejamiem resursiem (koks, metāls, betons, stikls u.c.) var radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību. Protams, arī jābūt īstajā laikā, īstajā vietā un jāatrod īstie cilvēki. Tad notiek stipras lietas,” kolēģim pievienojas M.Štāle- Krēmere.

Šajā projektā A.Gals ieguldījis savus personīgos līdzekļus, kā arī uzņēmums veiksmīgi piesaistījis finanses dažādu projektu ietvaros, veiksmīgi izmantots Latvijā pieejamais atbalsts jaunajiem uzņēmumiem. Kopējās investīcijas šobrīd ir ap 50 tūkstošiem eiro.

“Ja salīdzina iespējas un sadarbību ar valsts iestādēm pirms desmit gadiem (kad radīju savu pirmo uzņēmumu) un šobrīd, manuprāt, neskaitāmas lietas ir uzlabojušās ļoti pozitīvi. Sākot ar attieksmi no valsts pārvaldē strādājošajiem, beidzot ar reāliem atbalsta instrumentiem, lai jauns uzņēmums spētu augt. Protams, vēl ir daudz, kur attīstīties, bet atšķirība ir ļoti jūtama,” komentē M. Štāle- Krēmere.

Uzņēmums piesaistījis finansējumu no dažādiem atbalsta fondiem. Tā kā “Metta Steel” atrodas reģionā, tad tika izmantots atbalsts no Lauku Atbalsta dienesta, iegādājoties dažādas iekārtas un instrumentus. Piedaloties pašvaldības biznesa ideju konkursā uzņēmums saņēma nelielu atbalstu gan instrumentu iegādei, gan mārketinga pasākumu veikšanai. Tāpat zīmols iestājies LIAA biznesa inkubatorā, un līdz ar to ir pieejamas dažādas apmācības un konsultācijas, kā arī granti dažādiem uzņēmumam nepieciešamiem pakalpojumiem, ko uzņēmēji aktīvi cenšas izmantot.

Šobrīd uzņēmums savu produkciju vēl neeksportē, taču plāno to darīt. “Esam bijuši uz vairākām dizaina un mēbeļu izstādēm Eiropā, esam atraduši vērtīgus kontaktus, kuri šogad jāpārvērš reālā sadarbībā,” komentē M. Štāle- Krēmere. Šī gada plānos ir izveidot produktu ekspozīciju, lai Rīgā potenciālajiem klientiem būtu iespēja produktus apskatīt klātienē.

Avots: www.db.lv