Daugavpils cietoksnī atklās brīvdabas galeriju

Brīvdabas galerijas atklāšana Daugavpils cietoksnīTrešdien, 22. jūlijā, plkst. 16.00 Latvijas Laikmetīgās keramikas centra pagalmā Daugavpilī, Hospitāļa ielā 8, tiks atklāta brīvdabas izstāžu vitrīna, kurā būs skatāma 8. starptautiskā keramikas mākslas simpozija CERAMIC LABORATORY dalībnieku darbu izstāde.

Daugavpils cietoksnī ir izvietojusies Latvijas Laikmetīgās keramikas centra patstāvīga un pastāvīga struktūrvienība – Starptautiskā keramikas studija CERAMIC LABORATORY ar darbnīcām, nelielu galerijai piemērojamu telpu, laikmetīgās keramikas kolekcijas krājuma telpām un labiekārtotu pagalmu dažādu aktivitāšu nodrošināšanai.

Veicinot mākslas pieejamību, Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latvijas valsts mežu finansiālu atbalstu ir izveidojis brīvdabas izstāžu galeriju, kurā apmeklētāji bez laika ierobežojuma un galeriju noteiktās īpatnējās gaisotnes varētu apskatīt kvalitatīvas laikmetīgās keramikas ekspozīcijas.

Pirmā ekspozīcija brīvdabas izstāžu vitrīnā tiks atklāta 8. Starptautiskā keramikas mākslas simpozija CERAMIC LABORATORY dalībnieku darbu izstāde ar 14 Baltijas valstu mākslinieku darbiem.

Turpmāk stikla ekspozīcijas tiks veidotas gan no Latvijas Laikmetīgās keramikas centra kolekcijas krājumiem, gan veidotas individuālas vietējo un ārvalstu mākslinieku izstādes. Tā būs arī izcila vieta, kur simpoziju un rezidenču laikā eksponēt dalībnieku darbus, netraucējot radošajai darbībai darbnīcu telpās, kā arī vieta, kurā eksponēt muzejiskajai atmosfērai neierasta formāta un koncepta darbus un kurā veidot tiešo saskari ar skatītāju.

Jaunā brīvdabas izstāžu vitrīna būs kvalitatīvs mākslas tūrisma papildinājums Daugavpils cietokšņa teritorijā, tā papildinās esošos mākslas objektus ar līdz šim nebijušu konceptu cietoksnī – mainīgu open-air galeriju.

Brīvdabas izstāžu viztrīna būs pieejama visu diennakti, katru dienu, interesenti to varēs aplūkot jebkurā sev tīkamā laikā.

  1. starptautiskā keramikas mākslas simpozija CERAMIC LABORTORY dalībnieku izstāde būs skatāma no 22. jūlija līdz 30. augustam.