VIDEO. Kaunatas vidusskolas astotās klases audzēknis nopērk baznīcai digitālās ērģeles

Kaspars Bačkurs.
Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Centība, labestība un mērķtiecība – tās ir īpašības, ar kurām ģimene un skolotāji raksturo jaunu puisi vārdā Kaspars Bačkurs.

Viņš mācās Kaunatas vidusskolas 8. klasē, mācās klavierspēli Maltas mūzikas skolā, dzied un paralēli apgūst arī ērģeļspēli, vesta “ReTV” raidījums “Ikdiena”.

Kaspars jau kādu laiku interesējies par iespēju spēlēt ērģeles, un caur paziņām izdevies atrast skolotāju. Tagad Kaspars jau divus gadus spēlē ērģeles Kaunatas katoļu baznīcā gan dievkalpojumos, gan arī ikdienā.

Jaunais mūziķis piedalījies dažādos festivālos un koncertos, guvis panākumus dažādos konkursos, tostarp arī starptautiskā līmenī.

Saņemot konkursos naudas balvu vai prēmiju, iegūtos līdzekļus Kaspars mērķtiecīgi taupījis un par tiem nopircis Kaunatas baznīcai digitālās ērģeles.

“Ērģeles ir tāds fundamentāls instruments,” atzīst jaunais mūziķis. Viņš rāda, ka paša iegādātajām digitālajām ērģelēm ir 45 reģistri – ja tik vērienīgas būtu stabuļu ērģeles, tās nemaz neievietotos baznīcas balkonā.

Kaunatas vidusskolas mūzikas skolotāja Maruta Čudare teic, ka viņa apbrīno Kaspara muzikalitāti un arī mērķtiecību: “Nevaru iedomāties citu cilvēku, kurš varētu, bērns būdams, savu sakrāto naudiņu ziedot ērģeļu iegādei.”

Kaspars ērģeļspēli vēlas apgūt profesionāli un arī pats cer iemācīties uzbūvēt ērģeles, vēsta raidījums.