Turpinās pieteikšanās ZZ Čempionātam: no Latgales reģiona pieteikušās 146 klases

Visvairāk gaidītajam skolēnu gada notikumam – ZZ Čempionātam (ZZČ) – reģistrējušās jau 1433 klases no visas Latvijas. No Latgales reģionā esošajām skolām čempionātam pieteikušās jau 146 klases.

Visaktīvāk ZZ Čempionātam šogad piesakās Vidzemes reģiona skolēni – ir saņemti jau 529 klašu pieteikumi. Savukārt no Rīgas pieteikušās 255 klases, no Zemgales – 207 un no Kurzemes – 296 klases. Labā ziņa ir tā, ka reģistrācija ZZ Čempionātam ir pagarināta un pieteikt klasi dalībai čempionātā vēl var paspēt līdz 24. marta plkst. 23.59.

Pēc saņemtajiem pieteikumiem klašu grupās redzams, ka šogad visvairāk gatavi dalībai čempionātā ir 7.–9. klašu skolēni. Šajā grupā pieteikušās jau 618 klases, kamēr 5.–6. klašu grupā – 415 klases un 10.–12. klašu grupā – 400 klases.

ZZ Čempionāts paredzēts klašu komandām no 5. līdz 12. klasei vairākos posmos, kulmināciju sasniedzot Finālā, kas no 23. līdz 25. maijam norisināsies sporta kompleksā “333” Ropažu novada Sila Priedēs. Finālā pulcēsies ap 15 000 skolēnu jeb 540 spēcīgākās un radošākās klases no visas Latvijas. Sacensības norisināsies starp komandām 5.–6. klašu, 7.–9. un 10.–12. klašu grupā. Tāpat kā pagājušogad Pusfināls norisināsies digitāli, savukārt Finālā piedalīsies tās klases, kas vislabāk būs veikušas Pusfināla uzdevumus.

Pretendēt uz vietu ZZČ Pusfinālā varēs visas tās klašu komandas, kuras reģistrēsies www.zzcempionats.lv un izpildīs mājasdarbu līdz 24. marta plkst. 23.59. Šogad klasēm jāveic mājasdarbs, kurā ir jāizdomā “uzvaras kustība” – unikāli dejas soļi – un tie jāiemūžina 15 sekunžu garā video.

Jau ziņots, ka šogad ZZ Čempionāta uzmanības centrā būs Latvijas jauno līderu attīstība. Šajā sezonā gaidāmas izmaiņas arī apbalvošanas sistēmā – Finālā tiks apbalvoti astoņi 1. vietas ieguvēji – viena komanda katrā vecuma grupā. Katru dienu tiks noteikti dienas līderi, bet viena klase, kas visā čempionātā būs ieguvusi visvairāk punktu, saņems Grand Prix jeb absolūtās uzvarētājas goda titulu. Grand Prix ieguvējs tiks noteikts, saskaitot kopā mājasdarbā, Pusfinālā un Finālā iegūtos punktus.

ZZ Čempionāts ir lielākās sporta un prāta spēles skolēniem ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Aizvadīto sezonu laikā tajā ir iesaistījušies vairāk nekā miljons skolēnu, skolotāju, vecāku, atbalstītāju un organizētāju.

Plašāka informācija par pieteikšanos spēlēm un ZZ Čempionāta 13. sezonas mājasdarbu atrodama www.zzcempionats.lv.