Rēzeknē svinēs Starptautisko teātra dienu

Starptautiskajā teātra dienā – 27. martā – Rēzeknes teātris “Joriks” aicina uz izrādi “Dievs. Daba. Darbs”, bet Rēzeknes Tautas teātris – uz sarunu vakaru kopā ar Annu Rancāni “Cherchez la Femme! Meklējiet sievieti!”

27.martā plkst. 17.00 Rēzeknes teātris “Joriks” piedāvā skatītājiem izrādi – bērnības kolāžu: A. Brigadere “Dievs. Daba. Darbs” Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97). Annele ir kalpu ģimenes jaunākā atvase, zinātkāra meitene, kura cenšas iederēties pieaugušo pasaulē. Dienu no dienas viņa meklē iespējas būt tuvāk mātei, tēvam vecmāmiņai un māsai Liziņai, taču darbs tos spītīgi tur gūstā, liekot Annelei justies vientuļai un atstumtai. Katru reizi, kad pastarīte vecākiem kaut ko prasa, vienīgais, ko viņa saņem pretī ir smaga nopūta, kam seko bezpalīdzīgs: ei nu ei, mulķīte. Bet Annele nav nekāda muļķīte, viņa grib zināt un saprast un ja lielie atbildes nesniedz, tās jāmeklē pašai.

Annas Brigaderes autobiogrāfiskās triloģijas pirmā daļa “Dievs, daba, darbs” ir kā piemineklis, autores veltījums ģimenei, kas viņu izaudzinājusi par izcilu Latvijas kultūras personību. Izrādes tapšanas procesā radošā komanda analizēja arī citus Brigaderes darbus, piezīmes, publikācijas, meklējot cēloņus un likumsakarības, kas nosaka indivīda izaugsmi un ciešo saikni ar tā radītājiem.

Iestudējums “Dievs. Daba. Darbs” ir pieaugšanas stāsts, bērnības atmiņu uzplaiksnījums, kurā bērns, gluži kā tukša papīra lapa, tiecas aizrautīgi tikt pierakstīts līdz pat malām ar prieku, bēdām un visu to, kas viņa pasauli padara tik bagātu un interesantu. Izrādē vienkopus sadzīvo plāna, objektu un ēnu teātra estētika, piešķirot katrai ainai atšķirīgu formu un atmosfēru.

Režija, dramaturģija: Edgars Niklasons. Scenogrāfija: Gints Sippo. Spēlē: Laura Atelsone, Elizabete Bikovska. Mūzika: Kaspars Niklasons. Video: Evita Rusova. Horeogrāfija: Alise Putniņa. Ilgums 1 st. 15 min. Izrāde latviešu valodā. Ieteicamais vecums:12+ Biļetes: EUR 5,00

Savukārt Rēzeknes Tautas teātris 27. martā plkst. 18.00 aicina uz tikšanos Rēzeknes Mākslas namā (18. novembra ielā 26), piedāvājot ielūkoties, kā sākas izrāde. Šoreiz skatītājiem būs iespēja dzirdēt Annas Rancānes jaunākās lugas lasījumu kopā ar Rēzeknes Tautas teātri (režisore Māra Zaļaiskalns) “Cherchez la Femme! Meklējiet sievieti!” Vakara turpinājumā – sarunas par lugu un dzīvi. Ieeja – brīva, pieteikšanās līdz 26. martam pa tālr. 64622066 (Rēzeknes KN).

Starptautisko teātra dienu 1961. gadā iedibināja UNESCO Starptautiskais teātra institūts (International Theatre Institute (ITI)). ITI nacionālie centri un teātra cilvēki visā pasaulē to ik gadu atzīmē 27. martā.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste, Tālrunis 26106775