Mūzikas svētkos “Mirklis Balvos” pulcēsies vairāk nekā 2000 dalībnieku

1.jūnijā, Balvus pieskandinās koru un pūtēju orķestru dalībnieki no visas Latvijas, kopumā pulcējot vairāk kā 2000 dalībniekus, lai visi kopā satiktos pasākumā „Mirklis Balvos”.

Dziesmu un deju svētki ir unikāls latviešu tautas folkloras mantojumā un profesionālās mūzikas tradīcijās un jaunradē sakņots Latvijas kultūras notikums, kurš vēstures gaitā ir ieguvis nācijas vienotības un nacionālās identitātes simbola nozīmi. Svētki ir regulārs un ciklisks process, kuru kulminācija ir Vispārējie dziesmu un deju svētki reizi 5 gados.

Lai noturētu labu skanējumu, noturīgu dalībnieku sastāvu, lai stiprinātu koru kopdziedāšanas tradīcijas, kā arī veicinātu Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju Latvijas pašvaldībās, 1.jūnijā Balvu pilsētas estrādē notiks koru un pūtēju orķestru svētki „Mirklis Balvos”.

Lai svētki būtu ar augstvērtīgu skanējumu, profesionālu māksliniecisko sniegumu, koncertā piedalīsies 46 kori no visas Latvijas, 16 pūtēju orķestri no Latgales, pavadošā grupa Andra Sējāna vadībā, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis un jauniešu folkloras kopa ”Soldanī”, un Balvu Kultūras un atpūtas centra vidējās paaudzes deju kopa „Nebēda”, kopā pucējot vairāk kā 2000 dalībnieku.

Koncertā izskanēs 16 koru dziesmas sākot ar „Dziesmai šodien liela diena” un „Dvēseles dziesmu” noslēgumā. Lai parādītu latgalisko identitāti, piešķirtu dzirkstelīti pasākumam, Ilmārs Dreļs, speciāli šim pasākumam ir izveidojis dejas „Tolka” horeogrāfiju (Ilonas Rupaines un Eināra Lipska mūzika un aranžija), kuru izdejos „Nebēda”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars, režisore Edīte Siļķēna, pūtēju orķestru virsvadītājs Egons Salmanis, mākslinieks-noformētājs Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne. Pasākumu vadīs Oskars Lustiks un Agnese Laicāne. Pasākums sāksies ar gājienu plkst. 20:30 no Balvu novada pašvaldības. Koncerta sākums plkst. 21:00, pēc koncerta – balle kopā ar grupu „Sestā jūdze”. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu organizē Balvu novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.