LPR aicina Daugavpilī apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo gadatirgu “Cits bazārs!”

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbības partneri Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Latgales uzņēmējdarbības centrs aicina uz Reģionālo Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālo gadatirgu “Cits Bazārs!”, kas norisināsies sestdien, 9.februārī, no plkst. 10.00 – 15.00 T/P “ Solo” 2. stāvā, Rīgas ielā 9.

Reģionālajā SMU gadatirgū “Cits Bazārs” piedalīsies 25 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Daugavpils un Daugavpils novada skolām, kuri dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – adītus un tamborētus bērnu apģērbus, ziepes, sveces, dāvanu komplektus, rotaslietas un aksesuārus, kā arī  vēl citas preces  un pakalpojumus.

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins uzskata: “Ir svarīgi pēc iespējas agrāk likt jauniešiem domāt par savu nākotni, iespējām, izglītību un turpmāko nodarbošanos. Jo agrāk par šiem jautājumiem sāk domāt, jo pārdomātāku un saprātīgāku lēmumu iespējams pieņemt.  Svarīgu lomu šai procesā ieņem gan skolotāji, gan karjeras konsultanti, gan uzņēmējdarbības atbalsta institūcijas, kas veicina jauniešu izpratni par sava biznesa iespējām, motivē realizēt un sasniegt savus mērķus. Tāpēc ir prieks, redzot, ka šādu pasākumu gaitā, manāmi mainās jauniešu priekšstati un rodas ieinteresētība par iespējām uzsākt savu uzņēmējdarbību, jaunieši aizdomājas par savām iespējām un izvēli.”

Gadatirgus ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās – Sociāli atbildīgs SMU, Labākais stends, Inovatīva biznesa ideja, Labākā pārdošanas komanda,Videi draudzīgs produkts, kā arī vienā izvēles nominācijā, ko noteiks žūrija.  SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank, Daugavpils pilsētas dome,  Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs, LIAA Daugavpils Biznesa inkubators, LTRK Latgales nodaļa,  JCI Latgale un SIA „Kaledadi”.

Reģionālo SMU gadatirgu “Cits Bazārs” atbalsta Swedbank, T/P „Solo”, Latgales plānošanas reģiona LUC, Park Hotel Latgola.

Par JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JAL, kas  ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

Par Junior Achievement Latvija (JAL)

JAL ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JAL ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisija atzinusi JAL par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JAL katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 60 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

  • Finanšu pratības ABC – sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei
  • Karjeras izglītības programma Ēnu diena-12. klasei
  • Skolēnu mācību uzņēmumu programma-12. klasei
  • Līderu programma -12. klasei
  • Start-Up programma augstskolu studentiem
  • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

 

Papildus informācija: Santa Čeirāne, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības atbalsta nodaļas pedagoģe – karjeras konsultante, t.: 29196866